ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:08 24.01


Полтавщина представлена в експозиції Національного музею історії України

У столичному Національному музеї історії України відкрилася оновлена експозиція "Традиційне мистецтво українців", яка представила найкращі зразки народного костюму, ткацтва, гончарства, ікон із фондів музею.

Куратори виставки - етнографи Наталка Чабанюк і Марічка Квітка. Під час відкриття експозиції була проведена кураторська лекція з представленням близько десяти комплектів традиційного одягу, серед них – буденні та святкові жіночі та чоловічі строї кінця ХІХ – початку ХХ століття, які характеризують особливості різних історико-етнографічних регіонів України: Полтавщини, Львівщини, Тернопільщини, Волині, Житомирщини, Київщини і Сумщини.

За словами генерального директора Національного музеї історії України Тетяни Сосновської,  виставка представляє унікальні вироби, які тривалий час зберігалися у фондах музею і  тепер стали доступними для огляду кожному, хто цікавиться українською культурою. Вона також висловила сподівання, що зала "Традиційне мистецтво українців" стане площадкою  для представлення нових форм роботи з шанувальниками української культури із проведенням імпрез, творчих зустрічей та мистецьких свят.

Перший заступник Міністра культури Ігор Ліховий привітав присутніх із значною подією для Національного музею історії України – відкриттям оновленої експозиції "Традиційне мистецтво українців": "Музеєм проведена значна робота для того, щоб усі шанувальники української історії та культури змогли ознайомитись із шедеврами, що тривалий час зберігалися  у фондах. Представлені сьогодні експонати демонструють такі шедеври, які передаються із покоління в покоління, як цінний спадок матеріалізованого духу, найвищого прояву української культури".

Артур ЗАПЕКА

 

культура, музей, виставка, етнографія

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.