ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 18.09


Полтавщина: виборчу адресу змінили понад 3300 громадян

Виборчу адресу на Полтавщині наразі змінили 3379 громадян. Це становить 2,28% від загальної кількості звернень. Такі дані станом на 16 вересня 2020 року містяться на сайті Державного реєстру виборців.

 

Так, 783 виборці, зареєстрованих за межами Полтавської області, змінили виборчу адресу і тепер зможуть проголосувати на Полтавщині за місцем фактичного проживання. 1092 виборці звернулися до відділів ведення Державного реєстру виборців щодо зміни виборчої адреси, щоб мати змогу проголосувати за межами Полтавської області. В межах Полтавщини виборчу адресу станом на 16 вересня змінили 1504 громадяни.

За інформацією спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, найбільше заяв подали у Полтавській міській раді: тут прибули 472 виборці, вибули 503, 259 змінили виборчу адресу в межах громади. Це становить 31,96% звернень у межах Полтавської області. Друга за кількістю звернень — Кременчуцька міська рада: 128 виборців прибули, 236 вибули, 95 змінили виборчу адресу в межах громади (9,75% звернень). На третій сходинці — Коломацька сільська рада: бажання проголосувати у громаді виявили 220 виборців, за межами — 5, змінив виборчу адресу в межах громади — один виборець (9,66% звернень). 

Найменше бажаючих змінити виборчу адресу виявилося у Ромоданівській селищній раді: тут вибули чотири виборці.

За словами керівника Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександра Стельмаха, станом на ранок 16 вересня 38 звернень виборців по країні ще опрацьовуються. Тому цифри в деяких регіонах можуть несуттєво збільшитися.

Нагадаємо, що оновлена процедура зміни виборчої адреси в Україні діє з 1 липня. Зробити це можна було до 10 вересня, як онлайн, так і офлайн (через заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого фактичного проживання).

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців", виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Згідно з ч. 3 цієї ж статті, за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу, відповідно до ч. 2 цієї статті. Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону "Про Державний реєстр виборців", у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі ч. 3 ст. 8 цього Закону, у заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

вибори, адреса, реєстрація, голосування

За темою:

  • Помилки у документації – причина затримки прийому протоколів у Полтаві
  • Кременчужани обрали свого мера в один тур
  • "Довіра" перемогла на виборах до Полтавської обласної ради 
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.