ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:07 05.02


Полтавщина відсвяткувала 205-ту річницю від дня народження Гребінки

4 лютого у місті Гребінці відбулося традиційне обласне літературно-музичне свято з нагоди дня народження українського поета, письменника, видавця та громадського діяча Євгена Гребінки.

Щороку на початку лютого поціновувачі творчості Євгена Павловича Гребінки збираються в місті, що назване на його честь, щоб узяти участь в святкових заходах, об'єднаних загальною назвою "Гребінчина світлиця".
Програму в цьому році ми трохи змінили, вирішили її осучаснити. Для цього розділили заходи за інтересами. Наприклад, окремо для тих, хто любить наукові досліди,концерти, читання тощо. Проте, відбулося і традиційне покладання квітів до пам'ятника Євгенові Гребінці
– розповідає Ростислава Капелька, начальник відділу культури та архівної справи Гребінківської РДА.

У Гребінківській районній бібліотеці для дорослих провели відкриту науково-практичну конференцію "Літературна спадщина Євгена Гребінки – мистецьке дзеркало для українців". У районному будинку культури відбулося театралізоване видовище "На гостини до Гребінки". Під час дійства виступили вокальні та хореографічні колективи району, до уваги глядачів представили сценки, що ілюстрували життя Євгена Павловича та його родини, а також осучаснене театралізоване  виконання кількох байок автора. Крім того, тут презентували українські страви ХІХ століття, до приготування яких долучилися безпосередньо представники закладів культури району. Участь в святі взяли також волонтери "Полтавського батальйону небайдужих", які представили колекцію старовинного українського одягу, властивого для полтавського регіону.

Справжнім подарунком для гостей стала музична комедія "Сватання на Гончарівці" Григорія Квітки-Основ'яненка у виконанні акторів Полтавського обласного музично-драматичного театру імені Гоголя. Родзинкою вистави було те, що вокальні номери лунали в супроводі театрального симфонічного оркестру.
Наш театр попередній раз давав виставу в цьому будинку культури теж на роковини Євгена Гребінки, але аж 13 років тому! Тоді це була вистава також за твором Квітки-Основ'яненка – "Шельменко-денщик". Тож, зараз ми радо відгукнулися на запрошення обласного управління культури взяти участь у святі. Примітно, що цього року маємо ще одну, так би мовити, круглу дату: наш симфонічний оркестр виступив в цьому місті вперше після 30-річної перерви
– прокоментував  Владислав Шевченко, головний режисер театру ім. Гоголя, заслужений діяч мистецтв України.

Вистава пройшла з аншлагом, глядачі з'їхалися навіть із сусідніх районів області.
Ми з подругою приїхали з Пирятина – спеціально на це свято, тим більше, що актори обласного театру привезли українську виставу. Враження надзвичайні – свято дуже яскраве, колоритне. Отримали купу позитивних вражень!

– захоплено поділилася пані Тамара.

Завершився святковий день у районному краєзнавчому музеї вечором спілкування "Кава з Гребінкою-добродієм", де відвідувачі мали можливість познайомитися ближче з Гребінкою-меценатом, людиною милосердною, яка насамперед намагалася бачити потреби інших людей та допомагати їм. На заході відбулось живе обговорення теми творчості та життєвого шляху видатного літератора й громадського діяча. Також під час зустрічі звучали пісні в супроводі гітарного акомпанементу. Не обійшлось і без традиційного виконання всесвітньо відомого романсу на слова Гребінки "Очі чорниє" - це блискуче зробив учасник вокального колективу "Берегиня" Гребінківського РБК Віктор Пшеничний.

пам'ять, вшанування, Гребінка, історія, театр, культура, мистецтво, свято

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.