ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:04 17.12


Полтавщина взяла перший приз на гастрономічній виставці

Завдяки автентичним галушкам та узвару Полтавська область стала одним із переможців на Всеукраїнській гастрономічній виставці у Києві.

У Науково-дослідному інституті "Украгропромпродуктивність" пройшла науково-практична конференція "Трансформація місцевих харчових традицій у додану вартість та стійкий розвиток на селі". Після конференції відбулася історично-гастрономічна виставка, присвячена локальним традиційним брендам, де першість здобув Лісостеповий регіон, до якого входить Полтавщина. Про це повідомили у прес-службі НДЦ "Полтавагропромпродуктивність".

У роботі конференції взяли участь директор департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Мінагрополітики Андрій Стефанович, експерт проекту ЄС "Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні" Альона Долженко, радник із питань сільського господарства посольства Франції в Україні Ніколя Перрен, радник із питань сільського господарства посольства Королівства Нідерландів в Україні Кароліна Спаанс, експерти з країн ЄС, директори науково-дослідних центрів із усіх областей України.

Після виступів запрошених експертів відбулася історично-гастрономічна виставка, присвячена локальним традиційним брендам. У виставці взяли участь 24 області України, поділені на регіони: Лісостеповий (Вінницька, Київська, Полтавська, Хмельницька та Черкаська області), Степовий (Дніпропетровська, Кіровоградська, Харківська, Луганська та Донецька області), Поліський (Житомирська, Волинська, Чернігівська,Рівенська та Сумська), Південний (Херсонська, Миколаївська, Одеська та Запорізька область) та Західний (Тернопільска, Львівська, Закарпатська, Чернівецька та Івано-Франківська області) та НДІ "Украгропромпродуктивність".

Полтавська область була представлена галушками та узваром із сушених фруктів, які смакували всім учасникам і членам комісії. Всі страви були автентичні та смачні, а найбільше присутнім сподобалися полтавські галушки в сметані, зі шкварками та куркою. За експертним висновком конкурсної комісії Лісостеповий регіон став переможцем. Він отримав грамоту та  цінний подарунок .

Учасник виставки, один із переможців, директор Полтавського науково-дослідного центру продуктивності агропромислового комплексу Ганна Ільїна була вражена різноманіттям автентичних страв серед  інших регіонів.

Кожна область представила свою традиційну автентичну їжу. Виявляється в Україні є так багато смачних локальних страв. Мені сподобався копчений вугор та журавлина в цукровій пудрі, які готують на Волині. Приємно, що смак наших улюблених полтавських галушок міжнародна комісія оцінила так високо. Я впевнена, що ця страва заслуговує уваги іноземних туристів, які відвідують Полтаву, та достойна виходу на міжнародний ринок

 — сказана пані Ганна.

гастрономія, конкурс, виставка, їжа, галушки

За темою:

  • У Полтаві відкрилася виставка сучасного мистецтва про війну
  • У художньому музеї відкрилась виставка Івана Новобранця
  • У Полтаві відкрили виставку унікальних архівних документів
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.