ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:51 14.10


Обласна влада витрачає мільйони гривень на власний піар

Шість полтавських ЗМІ отримують понад мільйон гривень із обласного бюджету на "висвітлення" діяльності влади. Ще три мільйони йдуть на утримання департаменту з комунікацій та понад мільйон - на піар у соцмережах.

Як відомо, у структурі Полтавської облдержадміністрації функціонує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю. На штат у 23 людини покладаються обов’язки з виконання функцій і повноважень прес-служби. Окремої прес-служби чи посади прес-секретаря в ОДА немає.

У 2017 році діяльність профільного департаменту обходиться платникам податків у 3 мільйони 224 тисячі 860 гривень. Не дивлячись на те, що облрада і Полтавська ОДА та ряд її структурних підрозділів мають власні інтернет-сайти (хоча сайт адміністрації з невідомих причин уже кілька тижнів не працює), департамент окрім цього укладає договори з місцевими ЗМІ.

Звертаємо Вашу увагу, що згідно з Положенням Департамент значну кількість визначених функцій не виконує безпосередньо, а забезпечує їх здійснення, в тому числі і на договірних засадах третіми особами

 — повідомив Микола Білокінь, заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації у відповідь на інформаційний запит.

Тож, у цьому році обласна влад передбачила витратити з бюджету понад мільйон гривень на розміщення інформації в місцевих ЗМІ.

Перш за все, мова йде про обласне комунальне інформагентство «Новини Полтавщини», яке повністю перебуває на бюджетному фінансуванні. Штатним розписом агенції передбачено 9,25 штатних одиниць. Річний кошторис «НП» складає 714 тисяч гривень. Питання — навіщо утримувати повноцінний новинний сайт, якщо уже є офіційний сайт державного органу, який пише фактично про те саме (про власну діяльність) — залишимо на розсуд читачів.

Фірма-«прокладка»

27 квітня цього року департамент із комунікацій уклав договір із ТОВ «Інформаційне агентство «Новий день». Згідно з умовами договору, агентство надає послуги щодо поширення інформаційних матеріалів, спрямованих на висвітлення діяльності обласної ради та облдержадміністрації, їх структурних підрозділів, посадових осіб за допомогою електронних засобів масової комунікації (сайти у мережі інтернет з охопленням читацької аудиторії з числа мешканців Полтавської області), які сукупно забезпечать добове охоплення аудиторії не менше 12000 відвідувачів.

Сума договору – 199 тисяч 500 гривень. Адміністрація має заплатити за 266 матеріалів, ціною 750 гривень за одну статтю. Зокрема, мова йде про ведення сторінки «Твоя влада» в інтернет-виданні «Полтавщина».

Матеріали тут публікуються від імені «прес-служби Полтавської ОДА», хоча, як ми уже зазначали, такого структурного підрозділу просто не існує.

Виконавцем послуг обрано те регіональне інтернет-видання, яке має найбільшу постійну аудиторію та добову кількість відвідувань, що дозволяє повністю виконати умови договору та забезпечити найкращу ефективність витрати коштів

 — вважає Микола Білокінь.

Варто відзначити, що згідно зі статистикою лічильників порталу I.UA, ні за кількістю відвідувачів, ні тим більше за кількістю унікальних хостів «Полтавщина» не може забезпечити добове охоплення у 12 тисяч. Припускаємо, що станом на сьогоднішній день таку цифру не в змозі охопити жоден полтавський новинний інтернет-ресурс. Окрім того, за рейтингом I.UA найпопулярнішим в області інтернет-виданням є «Кременчуцький Телеграф».

Але головне в цій історії інше — наявність фірми-«прокладки» ТОВ «Інформаційне агентство «Новий день». По-перше, адміністрація вибрала її поза конкурентними процедурами, навмисно встановивши вартість послуг у 199 500 грн., провівши не через тендер, а через допорогову закупівлю послуг в одного учасника. Нагадаємо, що мінімальний поріг для проведення тендеру становить 200 тисяч гривень.

По-друге, і це визнав Микола Білокінь, фактичним виконавцем послуг є ІВ «Полтавщина». Таким чином, наявність фірми-«прокладки» необґрунтовано збільшує вартість послуг. А це уже має стати роботою для правоохоронних органів.

Згідно з офіційними даними керівником «ІА «Новий день» є Юлія Чугуєвець, а кінцевим власником — Георгій Єрьомін (на фото).

 

ФОП Єрьомін

Георгій Єрьомін

Того ж дня, 27 квітня Департамент із комунікацій Полтавської ОДА уклав іще один договір з паном Єрьоміним.  На цей раз він виступив в якості фізичної особи-підприємця. Предмет договору — створення для адміністрації графічних матеріалів за розцінками:

500 гривень – підготовка одного графічно візуалізованого повідомлення;

238 гривень – підготовка одного графічного матеріалу (банери, логотипи тощо).

Загальна сума договору складає 165 тисяч 100 гривень. Мета — унаочнення та спрощення для сприйняття населенням актуальної інформації щодо діяльності Полтавської ОДА й обласної ради, соціально значущої інформації. Виконавець зобов’язаний за дорученням замовника копію матеріалів надавати третім особам, які виконують завдання замовника на договірних засадах, для подальшого розміщення у соціальних мережах Facebook, Twitter, Instagram, YouTube та на веб-сайтах.

На цей момент Георгій Єрьомін уже став виконавцем послуги щодо оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язаної з ними діяльності управління капітального будівництва Полтавської ОДА. Сума цього договору склала 135 тисяч гривень. При цьому лишається невідомим, що ж заважало УКБ користуватися сайтом адміністрації чи навіть цілим комунальним інформагентством «Новини Полтавщини» для розміщення інформації про свою діяльність.

А вже 22 серпня 2017 року ФОП Єрьомін уклав договір на інформаційні послуги з «Полтававодоканалом», яке належить обласній раді. І знову виникають ті самі питання. Сума договору — 130 тисяч гривень, за надання послуг встановлена щомісячна оплата 26 тисяч гривень.

Піар у соцмережах

Денис Старостін

Офіційні сторінки облдержадміністрації у Facebook, Twitter, Instagram і YouTube адмініструє Денис Старостін (на фото). 26 квітня з ним, як фізичною особою-підприємцем, ОДА уклала договір на «послуги з організації та підтримки зв'язків із громадськістю засобами Інтернет-комунікацій». Сума договору складає 147 тисяч 550 гривень.

Дивно, невже серед 23 працівників Департаменту з комунікацій та 9 із «Новин Полтавщини» не знайшлося жодного, хто міг би наповнювати сторінку ОДА у соцмережах? Враховуючи те, що хтось таки веде сторінки «Новин Полтавщини» у мережах.

Але ще більш дивним виглядає другий договір  між Старостіним і облдержадміністрацією. За 199 тисяч 500 гривень він має «моніторити» газети, журнали, телеканали і радіостанції для Полтавської ОДА. Кому і навіщо це потрібно, як потім використовується ця інформація — невідомо. Чому цю роботу не може виконувати профільний Департамент із бюджетом 3,2 мільйони — також невідомо.

Окрім того, різноманітні інформаційні послуги адміністрації надають ФОП Чугуєвець – 199 500 грн., ФОП Мороховець – 198 000 грн., ФОП Крумін – 279 000 грн. Детальніше про це можна прочитати в матеріалі «Останнього Бастіону».

 

Інші ЗМІ

Окрім власного департаменту, комунального інформагентства і пропагандистської машини в соцмережах, обласна влада в 2017 році уклала договори ще з чотирма (!) місцевими ЗМІ.

Зокрема, (недо)роздержавлена газета «Зоря Полтавщини» отримує 199 тисяч гривень на рік за оприлюднення матеріалів облради і облдержадміністрації.

Телевізійникам із «Лтави» передбачено заплатити 40 тисяч гривень на створення циклу відеопередач про Полтавщину.

ТОВ «Студія «Місто» за програму «Про все» і трансляцію соціальної реклами отримує 60 тисяч гривень.

ТОВ «ТРК «ІРТ-Полтава» за програму «Найцікавіше» і трансляцію соціальної реклами також має 60 тисяч гривень.

Підсумовуючи, нескладно побачити намагання обласної влади тотально охопити своєю пропагандою канали інформації. Маючи свій власний сайт, цілий департамент, сайти структурних підрозділів та комунальне інформагенство, обласна влада дозволяє собі розтрату бюджетних (фактично — наших із вами) коштів фактично на дублювання інформації про свою діяльність.

 

 

корупція, тендер, ОДА, влада, гроші, піар, соцмережі

За темою:

  • Полтавські чиновники "домалювали" до кошторису півтора мільйони
  • Комунальники пропонують відокремити на кладовищі дитячий сектор
  • Судитися стало дорожче: у січні зросла сума судового збору
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.