ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:10 13.01


Батьки у Полтаві не можуть знайти вакцини для щеплення дітей

Наразі у дитячих поліклініках можуть зробити лише два щеплення від поліомієліту: або ін’єкційною інактивованою поліовакциною (ІПВ) , або оральною живою поліовакциною.

До редакції Poltava365.com звернулася читачка із проблемою: у Департаменті охорони здоров’я ОДА їй, мамі із малою дитиною, порадили замовляти вакцини для сина закордоном. Обласні чиновники налаштовані песимістично: у найкращому випадку регіон почне отримувати повний перелік щеплень із Києва лише у кінці 2016 року.

Куди поділися вакцини і що робити батькам – у цьому намагалися розібратися наші журналісти.

У календарі щеплень від МОЗ України зазначені 11 захворювань, проти яких обов’язково потрібно вакцинувати маленьких дітей. При чому, два перших щеплення – від туберкульозу та гепатиту В – повинні робити новонародженим ще у пологовому будинку. Тим не менше, уже більше року пологові будинки області не забезпечені відповідними вакцинами на постійній основі так само, як і дитячі поліклініки.

У розмові з нашим журналістом педіатр полтавської дитячої поліклініки Наталія Заїченко зазначила:
- Кілька разів протягом 2015 року батьки могли зробити їх своїх дітям за рахунок держави, але кількість доз, яку отримала Полтава і, зокрема, наша поліклініка, була обмеженою і не змогла охопити всіх бажаючих. Крім того, вакцину від туберкульозу неможливо вільно придбати в аптечній мережі. Із щепленням проти гепатиту було трохи простіше, бо вона продається.

Великі складнощі виникли із препаратом «Пентаксим» та його аналогом «Інфанрікс» (проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту і гемофільної інфекції). Уже в другій половині року їх не можна було знайти ні за державний кошт, ні купити самостійно, - говорить пані Наталія Заїченко.

Цікаво, що столичні чиновники песимізм регіонів не поділяють, адже з 12 січня 2016 року Україна віддала закупівлі ліків на аутсорс. Відтепер Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), ПРОООН та Crown Agents мають придбати їх за 2,2 млрд. грн. відповідно до 12-ти державних програм.

Коли саме закінчаться всі процедури і ліки та вакцини потраплять до дітей, ніхто не знає. Єдине щеплення, яке нині доступне українським малюкам, - від поліомієліту. Зараз в Україні триває черговий етап вакцинації дітей від цієї хвороби, пов'язаний із спалахом захворювання у минулому році.

Анна СОЛТОВСЬКА

вакцинація, діти, педіатрія, щеплення, поліомієліт, туберкульоз, гепатит, Полтава

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.