ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 03.12


Полтавська ТВК відкликала депутата Бублика

Фокуси із проведенням засідань міської ТВК тривають. Члени комісії відкликали Юрія Бублика, але провели засідання так, що дали йому можливість оскаржити це рішення у суді

Полтавська ТВК визнала обраним депутатом Полтавської міськради наступного за черговістю кандидата від Полтавської облорганізації ВО «Свобода» Оксану Лазаренко замість Юрія Бублика. За відповідне рішення проголосували 12 членів комісії.

На наступній сесії Полтавської міськради голова ТВК може оголосили це рішення і Лазоренко отримає місце поряд з іншими депутатами. Проте сьогодні засідання, скоріш за все, стало продовження фокусів із замком на дверях ТВК. 

Рішення про визнання Оксани Лазаренко депутатом тягнулося ще з лютого. І лише сьогодні його раптом прийняли. Хоча до цього різними способами комісія гальмувала цей процес. В листопаді ЦВК зобов’язала ТВК виконати рішення суду та ввести в міськраду Лазаренко. Проголосувати за це рішення мали до 5 грудня 2022 року.

З власних джерел «Полтавщині» стало відомо, що у п’ятницю ЦВК підготувала постанову про розпуск ТВК. Тому комісія вирішила оперативно провести засідання під страхом розпуску і формально виконати вимогу ЦВК. Однак, провели засідання так, що у депутата Бублика є всі підстави оскаржити його рішення в суді.

Так, засідання ТВК провів секретар комісії Артем Хворостенко, а не голова Юлія Щербань та її заступниця Тамара Денисовець. Причини їх відсутності невідомі й можливо з часом виявиться, що вони були неналежно повідомлені про час засідання. Є інформація, що новій голові ТВК від «Довіри» хотіли висловити недовіру, тому вона не відвідувала засідання.

Крім того, сьогоднішньої постанови ТВК не достатньо, щоби Лазаренко зайняла депутатське місце. Протягом 20 днів вона має написати заяву до ТВК на отримання мандату, а комісія має 30 днів, щоби її прийняти. За нормальних умов цю процедуру можна було б провести за один день, але у ТВК є мотиви для затягування процесу.

Сьогоденне рішення ТВК по Лазаренко можна назвати грою на випередження. Міський голова Олександр Мамай продовжує контролювати більшість членів комісії, а ТВК формально виконала свої зобов’язання. Голос депутата Юрія Бублика, якого відкликала «Свобода», занадто цінний для чинного міського голови, щоби віддавати його без бою.

Чи праві ми у своїх припущеннях — покаже наступна сесія Полтавської міськради, на якій Оксану Лазаренко мають оголосити депутатом,

 


Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.