ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 23.05


Полтавська влада узгодила встановлення пам’ятника Петлюрі

Обласна та міська влада Полтави узгодили встановлення пам’ятника Симона Петлюрі. Також можновладці вшанували його пам’ять з нагоди 141-ї річниці з дня народження.

Про це повідомляє Північно-Східний міжрегіональний відділ УІНП.

Офіційна делегація відвідала у Полтаві колишню вулицю Загородню. Тривалий час вона також носила ім’я більшовика Артема, але в рамках декомунізаційних процесів була перейменована на честь Симона Петлюри.

Три роки тому з ініціативи депутата міськради Юліана Матвійчука на місці, де знаходилася садиба Петлюр,  встановили меморіальну дошку.

Цьогоріч вандали її зіпсували, тож зусиллями громадськості і  ГО ветеранів російсько-української війни нещодавно встановили нову, яка має антивандальний захист. 

Також поклали квіти й  до меморіальної дошки  на будівлі Полтавської державної аграрної академії (раніше споруда Полтавської духовної семінарії), де з 1895 по 1901 рік навчався студент-семінарист Симон Петлюра – майбутній державний  та громадсько-політичний діяч, очільник  Української Народної Республіки.

Якби не ті перші визвольні змагання на початку століття, не та звитяжна боротьба за незалежність, то нам би навряд чи вдалось відновити цю державу вже наприкінці століття – в 1991 році. Адже шістдесятники, діячі Народного Руху спиралися на міцний історичний фундамент своїх попередників, які створили УНР і в непростих історичних обставинах захищали її від ворожих російських зазіхань. Однак сприйняття Симона Петлюри лише як військового діяча і  як голови Директорії УНР було б неповним – це ще й журналіст, публіцист, блискучий літературний і театральний оглядач, а ще – прекрасний історик, – висловив думку в інтерв’ю полтавським телеканалам Олег Пустовгар.

За його словами, вже давно пора визначатися з місцем встановлення памятника, створювати журі і оголошувати конкурс серед митців.

Адже депутати Полтавської обласної ради ухвалили Програму розвитку культури в області, у якій окремим пунктом передбачено спорудження у Полтаві пам’ятника видатному земляку.

Секретар міськради Полтави Олександр Шамота і заступниця голови ОДА Катерина Рижеченко  запевнили, що ведеться робота з встановлення пам’ятника Симону Петлюрі у Полтаві.

 

Уже обрали кілька можливих локацій для реалізації проєкту”, – зазначила Катерина Рижеченко.   

 

Симон Петлюра, памятник

За темою:

  • Полтавці влаштували акцію у пам’ять про загиблих під час війни дітей
  • "Битва на Ворсклі": у Полтаві встановять новий пам’ятний знак
  • У Мачухах відкрили Алею Слави Героїв
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.