ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 26.12


Полтавські автодорожники "пробили дно" за 3,77 мільярди

Агентство місцевих доріг Полтавської області віддало найбільший дорожній підряд новоствореній компанії з фіктивним бенефіціаром, який три роки тому перебував у розшуку.

 

День 21 грудня став знаменним днем ​​для Агентства місцевих доріг у Полтавській області. Адже цього дня  підписали найбільший дорожній контракт нинішнього року вартістю 3,77 млрд гривень на трирічне експлуатаційне обслуговування доріг регіону.

До тендеру були допущені всього два учасники - ТОВ "РДС-Полтава" та ТОВ "Автомагістраль-Південь".

Перша компанія була створена в жовтні цього року і до середини листопада була на 100% донькою одеського ТОВ "Ростдорстрой".

Як пише "ОЛІГАРХ", її бенефіціарами є Євген Коновалов і Юрій Шумахер, яких повязують із найближчим оточенням мера Одеси Геннадія Труханова.

Що стосується ТОВ "Автомагістраль-Південь", то біля її витоків був ще один одеський бізнесмен Олександр Бойко, відомий як бізнес-партнер Олександра Жукова - колишнього тестя Романа Абрамовича і екс-господаря "Ростдорстроя".

Примітно, що в процесі проведення тендеру "Ростдорстрой" активно розчищав дорогу "дочці", наполягаючи на посиленні умов тендеру.

Спочатку одесити переконали полтавських чиновників збільшити забезпечення, необхідне для участі в конкурсі. Так, за наполяганням "Ростдорстроя" розмір банківської гарантії було піднято з 1 млн грн до 30 млн гривень.

Потім згідно з наполяганням "Ростдорстроя" організатори внесли в умови тендеру додаткову вимогу до учасників у вигляді збільшення кількості асфальтобетонних заводів для виконання конкурсних робіт, а також необхідність мати в наявності виробничу базу або асфальтовані майданчики для розміщення техніки і зберігання матеріалів не менше ніж у 15 районах Полтавщини.

Все це помітно полегшило одеситам завдання отримання рекордного підряду. Після посилення умов місцеві претенденти, типу ТОВ "ДРСУ Полтава", які зондувати можливість участі в тендері, не пройшли по кваліфікаційним вимогам.

Рішення про допуск ТОВ "РДС-Полтава" та ТОВ "Автомагістраль-Південь" замовник прийняв 28 листопада, а за тиждень до цього стало відомо про появу у "РДС-Полтава" нового мажоритарного засновника.

"Ростдорстрой" поступився 75% частки в компанії зареєстрованій у Польщі структурі під назвою Piaseczynska Drogowa Budowlana Kompania (Пясечінська дорожня будівельна компанія).

На перший погляд можна було подумати, що в проект зайшли європейські дорожні інвестори, але насправді все виявилося не так.

Стовідсотковим власником польської контори був названий 39-річний житель міста Зіньків Полтавської області Олександр Полюлях.

За мірками свого міста це яскравий представник "менеджменту середньої ланки" і до останнього часу Полюлях працював заступником начальника зі збуту Зіньківського філії "Полтаваобленерго", де отримав близько 250 тисяч грн зарплати в 2018 році.

Повірити в те, що один з найбільших дорожніх підрядників України "Ростдорстрой" погодився стати молодшим партнером людини з таким скромним для дорожньої галузі бекграундом, може тільки дуже наївний спостерігач.

Боротьба "РДС-Полтава" з "Автомагістраль-Південь" тривала всього три раунди, за які новачок знизив свою пропозицію з 3,835 млрд грн до 3,775 млрд грн, після чого "Автомагістраль-Південь" здалася.

5 грудня "РДС-Полтава" був визнаний переможцем рекордного тендеру, після чого Агентство місцевих доріг Полтавської області розпочало фінальну фазу оборудки - підготовку до підписання контракту.

Пауза затяглася на два тижні —  та 21 грудня договір був підписаний. Примітно, що з боку замовника договір підписав не директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан, а його заступник Андрій Заїка.

А ще більш примітним виявилося те, що за кілька днів до підписання, як з'ясував "ОЛІГАРХ", Полюлях вийшов зі складу засновників Piaseczynska Drogowa Budowlana Kompania, а 100% частку в ній отримав ще один українець - такий собі Іван Темнохуд, 1990 року народження.
 

Він в Україні виявився всього один - йдеться про людину з досить проблемною репутацією. Це — уродженець Харківської області, який кілька років тому змінив місце реєстрації на село Слиньків Яр Диканського району Полтавської області. А в 2016 році Краснокутський районний суд Харківської області оголосив Темнохуда в розшук.

Таким чином, можна стверджувати, що найбільший дорожній підряд в Україні — на 3,77 млрд грн отримала компанія, контрольний пакет якої опосередковано належить особі з ознаками фіктивності.

Хто стоїть за згаданим Темнохудом, можна тільки здогадуватися. Але є як мінімум одна примітна географічна схожість.

 

 

Агентство місцевих доріг Полтавської області повністю належить Полтавській обдержадміністрації, яку з листопада очолює Олег Синєгубов. Це юрист із Харкова, який мав великий досвід роботи в органах МВС. До переїзду в Полтаву, з 2015 року він був деканом факультету №6 Харківського національного університету внутрішніх справ. А під час парламентських виборів Синєгубов був довіреною особою харківського девелопера Олексія Красова - нинішнього "Слуги народу", який очолює підкомітет із питань протидії корупції в сфері екології та природокористування.

 

 

дорожній підряд, тендер, корупція

За темою:

  • У Полтаві триває будівництво автотраси Київ - Харків
  • На дорогах Полтавщини зважуватимуть фури під час руху
  • Дорожники Полтавщини звітують про проїзний стан автотрас
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.