ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 10.11


Полтавські балкони "прославилися" у документальному фільмі

Компанія "Minimal Movie" випустила документальний фільм про феномен українського балкона "Enter Through The Balcony" - "Вхід через балкон". У фільм потрапили балкони з Полтави та Горішніх Плавнів.

Зйомки проходили також у Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпропетровську, Вінниці.

За підтримки Українського культурного фонду до створення картини залучили архітекторів, антропологів та істориків.

Ідея фільму виникла під час роботи над відео для видавництва «Основи», яке в травні опублікувало книгу Balcony Chick. Її автор архітектор Олександр Бурлака взяв участь у зніманні Enter Through The Balcony.

Ми хотіли з’ясувати, де проходить межа між приватним і публічним. Чому архітектура тиранична? Чому неідеальним людям доводиться жити в ідеальних будівлях, створених архітекторами? Чому наша архітектурна спадщина саме таке — і ми ніяк не можемо його прийняти?

 — розповів режисер фільму Роман Блажан ресурсу «Повінь».

 

Він вважає, що саме з початком XXI століття в архітекторів і городян з’явилася свобода, завдяки якій вдалося показати виворіт суспільства.

Для створення фільму команда «Minimal Movie» об’їхали вісім міст. Кожне з них унікальне, і в кожному є свій локальний контекст і зображення регіональної специфіки. Але, як повідомляє The Village, справжньою знахідкою стали Горішні Плавні. Це одне з наймолодших міст в Україні – синтетично створене в 60-х роках.

На думку полтавського архітектора Артура Арояна, українська балкони: вираження індивідуальності в умовах стандартизованої забудови.

Людина намагається адаптувати типове середовище під себе, виразити свою особливість в окремому замкненому просторі.

У 2020 році картину планують показати на українських та міжнародних фестивалях, а на початку 2021-го її викладуть у відкритий доступ в інтернеті, пише Зміст.

благоустрій, балкони

За темою:

  • До полтавських літніх майданчиків посилили вимоги
  • У Горішніх Плавнях "засяяли" вуличні лавки
  • У Полтаві хочуть перенести центральний оптовий ринок
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.