ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 17.01


Полтавські чиновники "домалювали" до кошторису півтора мільйони

У грудні Полтава передала на баланс області спортивний довгобуд на вулиці Європейській, 11а, за басейном "Дельфін". Ще у 2016 році там планували звести нову школу боротьби...

...Проте за 5 років спромоглися лише забити палі і почати облаштовувати фундамент.

Тоді вартість будівництва 3-поверхової школи оцінювали у 34,5 млн грн. Далі кожного року проект зазнавав коригування, але роботи не просувалися. Лише росла кошторисна вартість. Зокрема — до 58,9 млн грн у 2019 році. І до 80 млн грн у 2022 році.

Влітку 2021 року, розуміючи, що коштів у міському бюджеті на реалізацію задуму немає, місто вирішило податися на фінансування в рамках програми «Велике будівництво». Самостійно виконкому це не вдалося, тож уже восени об’єкт вирішили передати на баланс області. І хоча будівництво буде здійснюватися за рахунок Державного бюджету - це все одно кошти платників податків.

Область отримала на баланс недобудовану школу боротьби за басейном «Дельфін», вартість реконструкції якої після грудневого коригування за 1,5 млн грн, зросла до 80 млн грн.

Влітку 2021 року, розуміючи, що коштів у міському бюджеті на реалізацію задуму немає, місто вирішило податися на фінансування в рамках програми «Велике будівництво». Самостійно виконкому це не вдалося, тож уже восени об’єкт вирішили передати на баланс області.

Повна передача завершилася наприкінці грудня. Депутати міськради, за даними сайту «Полтавщина», проголосували за передачу, а депутати облради — за прийняття на баланс об’єкту незавершеного будівництва на вул. Європейській, 11а, відповідно до проекту реконструкції КЗ «Полтавська ДЮСШ № 3 з плавання» з добудовою спортивної зали». Сама ДЮСШ має адресу вул. Європейська, 9а.

15 грудня уже Департамент будівництва, містобудування й архітектури Полтавської ОДА замовив чергове коригування проекту. Тепер розробку оцінили у 1,5 млн грн. За неї, як і в попередні роки, взялося ТОВ «НДПВІ «Полтаваагропроект». Оплата за виконану роботу була проведена менш як за два тижні — 28 грудня.

В той же день ТОВ «Експертиза ЗО» надало позитивний експертний звіт за відкоригованим проектом. Згідно з ним, кошторисна вартість реконструкції зросла ще на третину — до 80,2 млн грн. З них на саме будівництво піде 51,7 млн грн. При цьому, 4,1 млн грн з кошторису місто уже використало і на будівельні роботи (тобто забивання паль) пішло 2,5 млн грн.

Станом на січень 2022 року будівництво вже коштувало платникам податків 5,6 млн грн, з яких близько 3 млн грн витратили на проектування та кілька коригувань проекту.

В рамках зміни проекту розробники передбачили:

  • збільшення висоти спортзали на 3-му поверсі — щоби мати можливість проводити змагання з боксу, греко-римської боротьби, самбо та дзюдо;
  • перепланування приміщень 1-го, 2-го і 3-го поверхів — для облаштування музею спортивної слави, сауни та приміщень адміністрації;
  • влаштування технічного поверху для вентиляційних камер.

За планом, на першому поверсі будуть тренувальна зала для учбово-тренувального заняття, гардеробна, тренерська, музей спортивної слави, пост охорони, інвентарна, туалети, роздягальні, душові для учнів, з врахуванням маломобільних груп населення.

Другий поверх відведуть під масажний кабінет, кабінет лікаря, сауну, комору, туалети, роздягальні та душові. На третьому поверсі розташують тренувальну залу, адміністрацію, дирекцію, тренерську кімнату, приміщення для теоретичних занять, туалети для тренерів і людей з інвалідністю.

Територію навколо школи облаштують асфальтобетоном і дрібнозернистою тротуарною плиткою. Вхідна зона матиме лави та урни для сміття. Також у проекті враховано, що з південно-східного боку від нової будівлі є охоронна зона старого дубу.

Нагадаємо, що уже ексголова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зазначав у грудні, що цей об’єкт, як Палац боротьби та боксу буде включений до програми президента «Велике будівництво» для фінансування у 2022 році.

Одним із пріорітетних проєктів його назвав і голова Полтавської облради Олександр Біленький.

влада, гроші, міськрада, кошторис, ОДА

За темою:

  • Очільник області розкритикував роботу Мамая
  • У Полтаві заборонили виробництво консервів, якими влада формувала продрезерв
  • Місцеві та обласний бюджети наповнюються з перевиконанням
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.