ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:30 25.07


Полтавські діабетики поставлені на межу вимирання

У Громадський раді при Полтавській облдержадміністрації б’ють на сполох: у аптеках Полтави закінчується інсулін, а міська влада не закупляє конче потрібних кожному хворому на діабет ліки.

 Дійшло до того, що поміж соціально активних полтавців, хворих на цю тяжку недугу, поширюються заклики до проведення акцій протесту в обласному центрі.

Інакше вплинути на міських чиновників, здається, не можна. Але хвороба не чекатиме й часу на виправлення ситуації залишилося обмаль.

Правда, інсулін у аптеках обласного центру є. Але його недостатньо, й усім хворим його не вистачає.

Адже міська влада, на відміну від обласної, й досі не виділила з бюджету гроші на оплату інсуліну, забезпечувати яким українців держава зобов’язалася безплатно.

Щоб розібратись у ситуації та нарешті привернути увагу міської влади Полтави до проблеми, яка вже кричить, до міського голови Полтави Олександра Мамая на прийом відправився голова Громадської ради при ОДА Володимир Голуб.

Він розповів, що до нього та інших громадських активістів практично щодня звертаються полтавці, стривожені ситуацією із забезпеченням інсуліном.

Уже перший аналіз причин, через які аптеки КП  Полтавафарм, де продають ліки для діабетиків, не в повному обсязі мають запаси інсуліну, показали, що його поставки до мережі аптек міська влада обласного центру не оплачує.

На відміну від обласної влади, яка вчасно виділила з обласного бюджету свою частку грошей на ці цілі.

Розмір залишку квоти міста Полтави до кінця 2017 року становить 1 497 123,78 гривні, підрахував  Голуб. А потреба в грошах із бюджету міської ради за розрахунками складає 5 551 000 грн. Таким чином, недофінансування становить майже 4 053 000 грн

- сказав Володимир Голуб.

Голова Громадської ради передав полтавському градоначальнику листа, в якому активісти повідомляють про проблему з забезпеченням інсуліном полтавських аптек і приводять розрахунки заборгованості міської влади перед аптечними закладами за відпущений діабетикам інсулін.

У відповідь, Мамай обіцяв, що з міського бюджету буде профінансовано вартість інсуліну в межах квоти обласного центру.

До речі, проблема із забезпеченням інсуліном хворих на діабет полтавців, яких у місті 11 тисяч, і майже 2000 з них виживають за рахунок щоденних ін’єкцій інсуліну, виникла ще наприкінці 2016 року.

Тоді так само в місті бракувало грошей на оплату цих ліків. Держава зі свого бюджету хворим на діабет у Полтаві виділила 5,6 млн гривень при потребі в 11 мільйонів. Решту мали виділити з обласного і міського бюджету, але гроші вчасно не надійшли, повідомляє Рanoram.com.ua 

інсулін, закупівля, фінансування, Полтава

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.