ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 12.01


Полтавські дороги поповнилися трьома габаритно-ваговими комплексами. ФОТО

Сьогодні, 12 січня, Управлінню "Укртрансбезпеки" у Полтавській області урочисто передали три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем загальною вартістю 4,2 мільйона гривень.

Сьогодні наше завдання не тільки побудувати, але й зберегти наші дороги. Але ті два габаритно-вагових комплекси, які працювали на території Полтавської області, вони старі й поламані, на жаль - не можуть здійснювати функції контролю. Полтавська обласна адміністрація розглядає питання про те, щоб закупити ще два таких комплекси за рахунок обласного бюджету

- розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

 

Державна компанія "Укртрансбезпека" провела тендер і централізовано закупила 78 габаритно-вагових комплекси (ГВК), три з яких передали для Полтавщини.

Вартість одного такого комплексу становить 1,4 мільйона гривень.

Комплекси виготовлені на базі автомобілів "Опель", а 90 відсотків комплектації виготовлено в країнах Європи. Зокрема, ваги виготовлені в Туреччині, програмне забезпечення польське, а переобладнання виконали на Кременчуцькому АвтоКрАЗі .

Сертифіковані комплекси за стандартами України та, в принципі, відповідають стандартам ЄС —  ці параметри свідомо закладалися з перспективою на співпрацю з країнами Європи.

За допомогою комплексів інспектори мають змогу контролювати вагу і габарити вантажівок, режим роботи і відпочинку водіїв, а також технічний стан комерційних транспортних засобів.

В автомобілях обладнані місця для роботи двох інспекторів з безпеки на транспорті, а також місце для водія, на якого оформлюються протокол, є ноутбук, засоби вимірювання габаритних параметрів вантажного транспорту, ваги.

Автомобілі також укомплектовані аптечками, двома вогнегасниками і навіть рукомийником.

Наразі такі комплекси працюють на кордоні з Харківщиною в Чутовому, на в'їзді до Полтави у Копилах, поблизу Кобеляк на виїзді з Дніпровського напрямку.

Керівництво області планує в майбутньому встановити ГВК на всіх кордонах Полтавщини, зокрема, на кордоні з Сумщиною - поблизу Лохвиці та Опішні, в Кременчуцькому районі та на кордоні з Київською областю.

Ми вивчали досвід країн ЄС, зокрема поляків та литовців. На сьогоднішній день розглядаємо можливість доукомплектації автомобілів. До кінця року плануємо доукомплектувати автомобілі модулями 3G та планшетами, щоб співробітники мали можливість контролювати наявні у водія штрафи та складати протоколи в режимі онлайн. Це європейська практика, саме так має бути. Крім того, в подальшому встановимо відеокамери, щоб мінімізувати ризики роботи інспектора на дорозі. Наступного року плануємо залучати співробітників литовської служби безпеки на транспорті - вони працюватимуть разом з нашими екіпажами з метою обміну досвідом

- зазначив В'ячеслав Дядківський, перший заступник начальника державної служби України з безпеки на транспорті.

За його словами, зараз Україна щороку втрачає до 20 млн гривень від руйнування доріг через неправильну експлуатацію, і посилення габаритно-вагового контролю дасть можливість покращити наявну ситуацію.

Запрацюють нові комплекси вже незабаром - як тільки дозволить погода.

Так, за технічними характеристиками, експлуатація ГВК можлива при температурі до мінус 30 градусів. Наразі Укртрансбезпека планує виводити на дороги області інспекторів за умови температури не нижче десяти градусів морозу.

Укртрансбезпека, габаритно-вагові комплекси

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.