ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 04.11


Полтавські дослідники видали книгу присвячену історії Полтавщини

У виставковій залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського відбулась презентація книги "Погляд через об’єктив фотокамер. Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр.".

Це дослідження здійснили полтавські історики та краєзнавці Віктор Ревегук – автор текстових матеріалів і Олег Безверхній, який відповідав за відбір фотографій, повідомили на сайті Полтавської ОДА.


Понад двісті фотографій, які збирались по приватних колекціях та в офіційних архівах Німеччини, Російської Федерації, Сполучених Штатів Америки, України, дозволяють читачеві побачити, якою була Полтава під час німецької окупації й у перші повоєнні роки. 

"Головною проблемою було навіть не знайти ці фото, а придбати. У більшості закордонних архівів ці послуги не безкоштовні. Аби не спонсори, то досить важко було б розв’язати цю проблему. Думаю, що довелось витратити кілька тисяч євро, але це гроші людей, які побажали залишитися невідомими",

- розповів Олег Безверхній.

Поєднання текстової та графічної інформації підсилює сприйняття доволі складного й емоційно насиченого матеріалу книги, яка не мала б жодного шансу побачити світ за радянських часів.

Підготовка текстового матеріалу відбулась за активного сприяння співробітників Державного архіву Полтавської області, а також відомчого архіву Управління СБУ в Полтавській області.

"Україна і досі відчуває наслідки тієї війни. Це трагедія для всього людства, а для України – подвійна, тому що в нас не було держави. Всі народи воювали за свободу і незалежність, а українці за що? Кожний п’ятий українець загинув у цій війні",

- сказав Віктор Ревегук.

Надрукували книгу у полтавському видавництві "Дивосвіт". Частково тираж за кошти обласного бюджету викупив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.

Книга "Погляд через об’єктив фотокамер. Полтавщина в роки німецько-радянської війни 1941-1945 рр." – корисне джерело для краєзнавців і всіх, хто цікавиться історією полтавського краю.

книга, видавництво, історія

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.