ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:27 25.01


Полтавські курсанти нової поліції навчалися надавати першу допомогу

Полтавські курсанти нової поліції пройшли чотириденний курс навчання з надання першої домедичної допомоги. 270 майбутніх поліцейських здобували навички від професійних інструкторів та складали іспит.

Зупиняти кровотечу, накладати шину на поламану кінцівку, правильно діяти під час дорожньо-транспортної пригоди, робити штучне дихання і непрямий масаж серця - під час інтенсивного курсу майбутні правоохоронці багато чому навчилися. Заняття з ними проводили інструктори київського "44-го навчального центру".

26-річна медсестра Людмила Білека (позивний - "Руна") рік тому добровольцем пішла на фронт. У складі медичної бригади надавала першу допомогу пораненим бійцям і брала участь в евакуації до шпиталю. До того, як потрапити на війну, мала чималий професійний досвід: працювала медсестрою в хірургії та психіатричній лікарні. Тож, вважала, вже бачила майже все:

"Наша точка" була якраз неподалік від Донецького аеропорту. Коли звідти масово почали надходити поранені, я спочатку була шокована: їхні травми, те, в якому стані їх привозили - то було важко навіть для військових лікарів. Виявилося, до такого не можна бути готовою заздалегідь. Але потрібно було взяти себе в руки і рятувати. Інакше загиблих було би більше. А попереду ще був вихід із Дебальцевського котла, коли поранені йшли суцільним потоком - по 30-40 хлопців за добу. Я засинала, щойно десь присівши. А потім хтось торкає тебе за плече: "Руно, у нас троє важких", - і ти одразу "вмикаєшся", "на автоматі" готуєш шприці та робиш перев'язки.

Людмила каже: не зійти з розуму допомагала повна відстороненість. Усі необхідні процедури робила, начебто спостерігаючи за собою збоку. І лише за кілька тижнів після важких боїв приходило усвідомлення, що і як відбувалося.
Щойно ситуація у зоні АТО стала менш напруженою, "Руна" перекваліфікувалася: почала вчити бійців надавати першу домедичну допомогу собі та пораненим товаришам. Каже, для майбутніх поліцейських ці вміння також вкрай важливі:

Вони першими прибувають на місце аварії чи нещасного випадку. Часто - навіть швидше, ніж медики. Для того, щоб зберегти постраждалому життя до приїзду "швидкої", мають уміти допомогти - оперативно і кваліфіковано. Але при цьому - не наражати на зайву небезпеку себе чи оточуючих людей.

Інструктори "44-го навчального центру" проводили заняття для курсантів нової поліції у восьми містах України. За підсумками навчання курсанти здавали іспит - теорію та практику - за який отримували оцінки.

Наталка ЯРІЙ

волонтери, допомога, домедична допомога, війна, АТО, Руна, Белека, поліція, навчання

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.