11:27 25.01 2399
Полтавські курсанти нової поліції пройшли чотириденний курс навчання з надання першої домедичної допомоги. 270 майбутніх поліцейських здобували навички від професійних інструкторів та складали іспит.
Зупиняти кровотечу, накладати шину на поламану кінцівку, правильно діяти під час дорожньо-транспортної пригоди, робити штучне дихання і непрямий масаж серця - під час інтенсивного курсу майбутні правоохоронці багато чому навчилися. Заняття з ними проводили інструктори київського "44-го навчального центру".
26-річна медсестра Людмила Білека (позивний - "Руна") рік тому добровольцем пішла на фронт. У складі медичної бригади надавала першу допомогу пораненим бійцям і брала участь в евакуації до шпиталю. До того, як потрапити на війну, мала чималий професійний досвід: працювала медсестрою в хірургії та психіатричній лікарні. Тож, вважала, вже бачила майже все:
"Наша точка" була якраз неподалік від Донецького аеропорту. Коли звідти масово почали надходити поранені, я спочатку була шокована: їхні травми, те, в якому стані їх привозили - то було важко навіть для військових лікарів. Виявилося, до такого не можна бути готовою заздалегідь. Але потрібно було взяти себе в руки і рятувати. Інакше загиблих було би більше. А попереду ще був вихід із Дебальцевського котла, коли поранені йшли суцільним потоком - по 30-40 хлопців за добу. Я засинала, щойно десь присівши. А потім хтось торкає тебе за плече: "Руно, у нас троє важких", - і ти одразу "вмикаєшся", "на автоматі" готуєш шприці та робиш перев'язки.
Людмила каже: не зійти з розуму допомагала повна відстороненість. Усі необхідні процедури робила, начебто спостерігаючи за собою збоку. І лише за кілька тижнів після важких боїв приходило усвідомлення, що і як відбувалося.
Щойно ситуація у зоні АТО стала менш напруженою, "Руна" перекваліфікувалася: почала вчити бійців надавати першу домедичну допомогу собі та пораненим товаришам. Каже, для майбутніх поліцейських ці вміння також вкрай важливі:
Вони першими прибувають на місце аварії чи нещасного випадку. Часто - навіть швидше, ніж медики. Для того, щоб зберегти постраждалому життя до приїзду "швидкої", мають уміти допомогти - оперативно і кваліфіковано. Але при цьому - не наражати на зайву небезпеку себе чи оточуючих людей.
Інструктори "44-го навчального центру" проводили заняття для курсантів нової поліції у восьми містах України. За підсумками навчання курсанти здавали іспит - теорію та практику - за який отримували оцінки.
Наталка ЯРІЙ
У Полтаві автомобіль BMW врізався в дерево
13:45 25.03
На полтавців знову очікує сніг
18:30 26.03