ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 22.12


Полтавські лікарі попереджають про небезпеку розповсюдження пневмонії

У лікарнях Полтави хворих на пневмонію вже нікуди класти – відділення переповнені. Нездужають як діти, так і дорослі. А при тяжких формах хвороби пацієнти потрапляють до реанімації.

Педіатри після огляду дитини мають призначити зробити аналіз крові та рентгенографію, якщо мають підозри на пневмонію, повідомляє Коло.

Лікарі не одразу можуть прослуховувати пневмонію та відрізнити від ГРВІ. Хвороба розвивається дуже швидко, особливо у дітей.

Пневмоній дуже багато, – розповіла Вікторія Волошина, завідувачка пульмонологічним відділенням міської дитячої лікарні Полтави.

Відділення перевантажене, при цьому близько 70% – пацієнти з пневмоніями. Є серед них і такі, хто потребував перебування у реанімації. За словами Вікторії Володимирівни, нерідко до лікарні потрапляють пацієнти з ускладненими формами пневмонії.

Різновидів пневмоній чимало, нині переважно вірусно-бактеріального походження, – пояснює лікарка.

Низка симптомів, які можуть підказати лікарю чи хворому про підозру на пневмонію (запалення легень):

  • висока температура тіла (39 градусів і вище) більше 2 діб;
  • кашель;
  • біль у грудях (хоча його може й не бути);
  • слабкість, млявість;
  • відсутність апетиту або поганий апетит;
  • головний біль;
  • задуха.

Якщо хворий має такі симптоми, варто зробити загальний аналіз крові та рентгенографію Передовсім серед дитячого населення такі пневмонії уражують дітей старшого дошкільного віку – середнього шкільного.

Алла Московченко – лікар у приватній клініці каже: у пацієнтів клініки теж підтвердились випадки пневмоній. – У мене один випадок за грудень, у колеги-педіатра – два, а в лікарів, котрі обслуговують доросле населення теж є такі випадки, лікарняних листів побільшало. Зробили аналіз крові, направили на рентгенографію і діагноз підтверджується.

Як пояснила лікарка, пневмонію лікують нині в кілька етапів, але без стаціонару не обійтись: не менше 5 діб доведеться лікуватись у стінах лікарні. Далі можуть призначити лікування вдома.

Нині пневмонія вважається найбільш поширеною та серйозною інфекційною причиною високого рівня смертності дітей раннього віку у всьому світі.

За даними ВООЗ, пневмонія є причиною смертей близько 16% дітей віком до 5 років у всьому світі, – повідомляє сайт МОЗ.

Існують різні шляхи розповсюдження збудників пневмонії. Віруси і бактерії, які зазвичай локалізуються у носі або горлі дитини, можуть потрапити у легені при вдиханні. Крім того, ці збудники поширюються повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні.

Іноді при пневмонії грудним дітям важко ковтати їжу або пити, у них може знижуватись температура тіла, з’являтись судоми, інколи діти можуть навіть знепритомніти.

Один із методів профілактики пневмоній у дітей – вакцинація від пневмококової інфекції та від гемофільної, – сказала Світлана Писаренко, педіатр, фахівчиня з імунізації Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

 

 

пневмонія, ліікарі, епідемія

За темою:

  • Міністр охорони здоров’я перевірив лікарні Полтавщини
  • У Полтаві помер відомий лікар-отоларинголог Сергій Безшапочний
  • У Полтаві відкрили безкоштовну лінію для пацієнтів обллікарні
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.