ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:45 22.01


Полтавські молодші школярі лишилися без харчування

Полтавцям повідомили, що батьки самі мають забезпечити дітей їжею. Виявляється, в місті зберегли харчування тільки за пільговими категоріями, а решта – учні 1-4 класів – лишилися без безоплатних гарячих сніданків.

Справа у тому, що торги, які оголосила міська влада Полтави, відмінили через балтійське підприємство, яке поскаржилося до Антимонопольного комітету України. Тепер навіть закладені з міського бюджету гроші на харчування не можуть використати. Про це повідомив телеканал "Місто".

Про кричущу ситуацію з харчуванням учнів 1-4 класів полтавських шкіл йшлося також на позачерговому засіданні міськвиконкому Полтави.

На початку листопада в міському управлінні освіти оголосили торги на послуги гарячого харчування для школярів на 25 мільйонів гривень. Процедуру проводили у формі євроторгів, і вона передбачала довготривалість – майже 2,5 місяці. Пропозицій надійшло 6.

В тому числі була надана пропозиція товариства "Пантем.UA" – це прибалтійська фірма. Розглянувши тендерним комітетом всі документи, подані учасниками, управління освіти відхилило пропозицію товариства "Пантем.UA", оскільки у них не було підкладено основного документу – меню, за яким ми могли б проконтролювати, як харчуватимуть наших дітей і яке обов'язково мали б погодити у СЕС. І вони не надали довідки про наявне у них обладнання

 — сказала Світлана Тарашевська, заступниця Полтавського міського голови.

Пропозицію цього учасника відхилили, решту допустили до торгів. На початку грудня балтійське товариство поскаржилося до Антимонопольного комітету України і торги призупинили. Комітет зобов'язав управління освіти відмінити торги — це рішення полтавці отримали 19 січня.

Незважаючи на те, що кошти на харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій 5-11 класів у міському бюджеті передбачені, витратити їх міська влада не може.

Більше 25 мільйонів на харчування дітей у міському бюджеті на харчування дітей вже виділені.

Сьогодні після того, як буде рішення прийнято чи Антимонопольним комітетом, чи його буде скасовано судом, тоді ми розпочинаємо харчування дітей. Будемо проводити ще тендер. Тому, як мінімум, ще два місяці діти наші будуть без харчування

 — зазначив міський голова Олександр Мамай.

Поки ситуація вирішується,  виконком ухвалив рішення про безоплатне харчування пільгових категорій учнів, відповідно до постанови Кабміну. Це — учні 1-11 класів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах закладах загальної середньої освіти, а також учні 1-4 класів із числа дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про соціальну допомогу малозабезпеченим" за наявності відповідних документів.

Тобто на сьогодні лише діти цих 4-х пільгових категорій у Полтаві забезпачать безкоштовним сніданками. Харчування інших дітей вирішуватимуть батьки та педагоги.

Нагадаємо, з 1 вересня 2017 року вартість одноразового гарячого харчування (сніданок) в загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів комунальної форми власності складає 10 гривень за рахунок коштів міського бюджету.

освіта, школа, діти, харчування, тендер, гроші

За темою:

  • На Полтавщині створили аудіохрестоматію для школярів
  • Переселенцям у Полтаві допомагають з дитячим харчуванням
  • Подружжя на Полтавщині позбавили батьківських прав
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.