ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:30 25.04


Полтавські нардепи проголосували за мовний закон

Народні депутати України ухвалили законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який почали розглядати у другому читанні ще в лютому.

 

За це рішення проголосували 278 депутатів. Із восьми полтавських депутатів-мажоритарників за проголосували шестеро. Жеваго і Каплін на засіданні були відсутні. Зазначимо, що Юрій Бублик став одним зі співавторів законопроекту.

Перед голосування нардепам продемонстрували фільм, де до них звернулися письменники, поети, громадські активісти, вчені, актори, церковні діячі, які розповіли про важливість ухвалення закону про функціонування української мови.

Ухвалення законопроекту №5670-д з правками, які озвучив під стенограму нардеп Микола Княжицький перед голосуванням, підтримали 278 депутатів за мінімально необхідних 226.

Дія нового закону, як обіцяли автори, не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Водночас володіння українською мовою буде обов'язковим для великого кола службовців — від Президента до вчителів і лікарів. Він повинен буде використовуватися в освіті (крім дошкільних установ і шкіл з мовою навчання національних меншин) та сфері культури.

Законо передбачає введення сертифікації рівня володіння українською мовою державними чиновниками. Вимоги щодо відповідного рівня володіння мовою та перевірку її рівня буде здійснювати Національна комісія зі стандартів державної мови.

Пропонується також заснувати посаду уповноваженого із захисту державної мови, якого призначає і звільняє з посади Кабінет Міністрів.

Законопроект прирівнює спроби введення в Україні офіційної багатомовності до повалення конституційного ладу. Також пропонується доповнити ст. 338 Кримінального кодексу і передбачити, що приниження державної мови карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень) або арештом на термін до 6 місяців або позбавленням волі до трьох років.
 

мова, закон, влада, парламент

За темою:

  • Полтавці мітингують проти скандального "мовного" законопроєкту
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.