ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:33 11.02


Полтавські ОСББ зможуть зекономити на енергозбереженні до 70 відсотків грошей

З обласного бюджету компенсуватимуть від 20 до 70 відсотків витрат на утеплення й енергозберігальні технології в будинках. Але це якщо жителі створять ОСББ і візьмуть кредит у банку.

Полтавська ОДА й обласна рада згідно з постановою Кабміну від минулого року компенсуватиме ОСББ та ЖБК від 20 до 70 відсотків вартості кредиту, взятого на утеплення будинків і впровадження енергозберігальних технологій. На реалізацію Програми енергозбереження в області на цей рік облдержадміністрація виділила один мільйон гривень.

Про це говорили на круглому столі з питань енергоефективності полтавських ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків) та ЖБК (житлово-будівельних кооперативів)

На заході також обговорили, як отримати державні компенсації на кредити з впровадження енергозберігальних технологій.

У травні 2015 року в Києві був підписаний чотиристоронній Меморандум із про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків між Держенергоефективності України, обласними державними адміністраціями, обласними радами та головами міст-обласних центрів. Відповідно до нього Полтавська ОДА розробила Програму, щоб на регіональному рівні відшкодовувати відсотки кредитів для ОСББ та ЖБК. У першій рік підтримка мала становити 200 тисяч гривень. Упродовж наступних п'яти – по мільйону гривень,

- коментує Едуард Рева, в.о. начальника управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА.

Головним завданням Програми енергозбереження є реалізація заходів із термомодернізації будівель, альтернативного теплозбереження та зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів населення через використання енергозберігальних заходів.

Наше ОСББ скористалося державною програмою енергозбереження. У 2015 році ми взяли кредит в одному з державних банків під встановлення вікон з енергозберігальними склопакетами. Загалом встановили 51 вікно в місцях загального користування. Через півтора місяці держава відшкодувала понад 40 відсотків від вартості. Щоб докласти решту суми, довелося підвищити тариф утримання будинку на 15 копійок з квадратного метра, а економія від встановлених вікон складає 25 копійок на квадратний метр. Найскладніше було з організаційними моментами – люди довго збиралися на зібрання, потім їм треба було довго пояснювати, розповідати, що все прораховано й безпечно в кредиті. Ми навіть запрошували банківського представника. Тепер ми почали ремонт під'їзду. У планах – фасадне утеплення будинку,

- розповідає Валерій Писанка, голова правління ОСББ на вулиці Маршала Бірюзова, 96.

Зазначимо, що такі кредити для ОСББ мають на меті заохотити людей до створення об'єднань із подальшим доглядом, утепленням, реконструкцією багатоквартирних будинків й переходом від ЖЕКу до ОСББ та ЖБК.

Сергій НАГОРНИЙ

ОСББ, кредит, гроші, бюджет

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.