ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 17.06


Полтавські учні можуть розпочати очні заняття з першого серпня

У Полтавській області хочуть розпочати очні заняття у школах вже з 1 серпня, щоб було більше часу на зимові канікули. Основна умова, щоб заклади були обладнані надійними укриттями.

В іншому випадку уроки і далі проводитимуть онлайн.

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін під час прес-конференції 15 червня.

— Усі ті області, де немає зараз бойових дій, повинні приступити до офлайн навчання — за умови, якщо є укриття в цих закладах. Ми зараз вивчаємо це питання. Кожного тижня проходять наради, реалізований процес. Можемо сказати, що за 2-3 тижні у мене буде повна картина по цьому питанню — як рухаємося, що ми робимо. Загалом моє бажання таке, що ми повинні прийти до того, щоби діти навчалися офлайн, де це можливо. Про те, коли почнеться навчальний сезон, ми ще не маємо точної інформації. На рівні чуток, розглядається можливість, щоб діти навчалися з 1 серпня — аби вони взимку мали довші канікули. Подивимося, які будуть пропозиції від Міністерства освіти і науки, — зазначив начальник військової адміністрації.

Один з пунктів роботи, про яку каже Дмитро Лунін — це ревізія та оптимізація шкільної мережі, частина закладів якої задіяна під проживання переселенців.

— У нас в школах на сьогодні є така ситуація, що дуже багато переселенців знаходиться. Зараз зі шкіл якась кількість від’їхала до своїх основних місць проживання. Треба, по-перше, оптимізувати цей процес — зменшити кількість шкіл, які задіяні в ньому. Також думаємо та плануємо роботу з того, щоби усіх зібрати у більш придатних місяцях — наприклад, гуртожитках. Плануємо із закладами, скільки їм потрібно місця для навчального процесу, і скільки вони можуть надати. Основне завдання — щоби і ми, й органи місцевого самоврядування до початку навчального процесу це питання вирішили, — пояснив начальник ОВА.

Втім, частина закладів освіти вже давно почала формувати списки до навчального процесу. Так, за словами міського голови Полтави Олександра Мамая, станом на 15 червня, школи громади набрали 2890 дітей до 1-го класу на 2022/2023 навчальний рік. Із них 55 дітей-переселенців. У тих закладах, де є вільні місця, прийом заяв триває. Документи можуть подавати батьки, опікуни чи законні представники дитини особисто або через електронну пошту, факсом чи іншим способом.

А от в Кременчуці є загальна проблема щодо організації саме очного навчання.

За словами міського голови Віталія Малецького, кременчуцькі заклади освіти не мають належних укриттів узагалі.

— Я думаю, що у нас продовжать навчатися онлайн, тому що по об'єктах укриття, які зараз є, необхідно провести роботу по їх підготовці, а потім ДСНС має їх сертифікувати. У жодній школі немає об'єкта укриття як повноцінного бомбосховища. Зважаючи на потужність тих боєприпасів, які використовуються по території Кременчука — не артилерійські снаряди, не мінометні міни, які може утримати перекриття звичайної школи, то у нас немає жодного бомбосховища у місті, яке утримає «Калібр», що лягає вертикально. Поки що ми готуємося до системи онлайн, але ми пробуємо, показуємо, проводимо комісійні обстеження, залучаємо підрозділи поліції та ДСНС для обстеження найпростіших об’єктів укриття. Фактично це підвали, тири шкіл для того, щоби певну захисну функцію вони далі продовжували виконувати, — прокоментував Малецький.

На це Дмитро Лунін заявив, що питатиме про стан і можливості місцеву владу.

— А може влада і не хоче, щоби з’явилися ці укриття? Так було і минулого року — коли у Кременчуці було забагато порушень у сфері пожежної безпеки та по інших напрямках. Будемо ставити питання міському голові. Тому що діти повинні мати можливість отримувати сучасні послуги держави у своїх громадах, — зазначив начальник ОВА.

Нагадаємо, навчальний рік 2021/2022 у Полтаві завершили 31 травня. повідомила «Полтавщина».

освіта, навчання

За темою:

  • Приміщення навчального закладу через суд повернули господарям
  • Навчальний процес у школах Полтави стартує першого серпня
  • На базі полтавського вишу створили літню школу. ВІДЕО
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.