ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 17.09


Полтавські хірурги започаткували операції на легенях за новим методом

Пацієнти, яким зробили операції на легенях вперше за новим методом, почуваються добре. Торакоскопічну резекцію легень виконували у першій міській лікарні Полтави, в хірургічному відділенні закладу.

Відтепер операції на легенях будуть не такими травматичними, як раніше.

Про це Суспільному розповів завідувач кафедри хірургії №3 Полтавського медичного університету Сергій Панасенко.

Операції на легенях 30-річному чоловіку та 36-річній жінці із Полтави зробили 13 вересня. Обидві тривали до години. У чоловіка була бульозна хвороба. Інша пацієнтка – з ускладненим перебігом пневмонії.

Ускладнень під час хірургічних втручань у пацієнтів не було, розповів Сергій Панасенко.

"Традиційно такі операції виконуються з торокотомного доступу. Щоб ви розуміли, торокотомія – це розріз грудної стінки на 20-25, інколи і 30 сантиметрів. Це найбільш травматичний із оперативних доступів в хірургії. Торакоскопічні операції ми вже виконуємо, але тут колеги поділились досвідом, як зменшити кількість проколів грудної стінки. Ці операції проводились з одного проколу. Його діаметр до 3 сантиметрів", - каже завідувач кафедри хірургії №3 Полтавського медичного університету Сергій Панасенко.

Період реабілітації після таких операцій – від одного до трьох днів, говорить Сергій Панасенко. Раніше на це потрібно було 10 днів.

Володимир Подлєсний, завідувач хірургічного відділення першої міської лікарні Полтави

"Суть операції така: в отвір вводиться, у першу чергу, камера для візуалізації і інструментарій, який реалізує рухи хірурга. Виявлення ураженої частини легені, виводом її у робочу зону спеціальну операційну, заведення спеціального інструмента для стабільної фіксації цих зон, і у подальшому автоматичне відсікання і перерізання", - говорить завідувач кафедри хірургії №3 Полтавського медичного університету Сергій Панасенко.

Такі операції роблять за допомогою обладнання, яке працює у закладі з минулого року, розповів завідувач хірургічного відділення першої міської лікарні Полтави Володимир Подлєсний.

"Якщо раніше ми застосовували це високотехнологічне обладнання для оперативних втручань переважно на органах черевної порожнини, то зараз почали використовувати також при невідкладних патологіях органів грудної клітини", - каже завідувач хірургічного відділення першої міської лікарні Полтави Володимир Подлєсний.

Ці операції полтавські хірурги робили разом з колегами зі столиці, розповів медичний директор першої міської лікарні Полтави Олександр Котовий. За його словами, тепер такі операції зможуть проводити для жителів Полтавської громади.

медицина, операція, легені

За темою:

  • Полтавщина тримається: МОЗ оновило карту захворюваності на COVID-19
  • COVID-19: в області за добу зафіксовано ще сім смертей
  • COVID-19: п'ятеро людей померли від ускладнень за добу
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.