ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 16.06


Полтавські журналістки заявили про бездіяльність місцевої прокуратури

Журналістки видань «Полтавська хвиля» та «Коло» Анастасія Мацько й Тетяна Цирульник заявили про бездіяльність місцевої прокуратури, яка розслідує справи щодо погроз та нападу на них.

Про це повідомив ІМІ.

За словами Тетяни Цирульник у коментарі ІМІ, її справу гальмує полтавська прокуратура. Правоохоронці повернули справу назад до поліції.

«Якби я була одягнута у жилетку "Преса", мала бейдж і кепку редакції, у руках — мікрофон і письмове редакційне завдання, при цьому ще й періодично й при свідках повторювала що я — журналістка, або мої колеги поруч (які теж були без цієї амуніції) голосно сказали при свідках: вона журналістка — от за таких умов мого кривдника, який вдарив мене в лице 9 травня, можна було б покарати за перешкоджання роботі журналіста», — написала вона на своїй фейсбук-сторінці.

Цирульник вважає, що справу кваліфікуватимуть як легкі тілесні ушкодження за ч. 1 ст. 125 ККУ. Натомість прокуратура не дає ходу справі за ч. 2 ст. 345-1 ККУ («Погроза або насильство щодо журналіста»).

«Враховуючи вік мого нападника і те, що він не зламав мені щелепу, — моєму кривднику нічого не буде. Моє слово проти слова мого кривдника. Якби не відео, то не довели б і легких тілесних ушкоджень. У Полтаві можна бити безкарно журналіста, закон нас не захищає», — додала вона.

Водночас, журналістка подякувала полтавській поліції, фахівці якої «провели величезну роботу і зробили все можливе, щоб притягнути до відповідальності кривдника».

Анастасія Мацько, журналістка «Полтавської хвилі», також повідомила про бездіяльність правоохоронних органів. За її словами, Офіс генпрокурора досі не відповів на лист медійниці.

«Мене так само привітали. Запросив (слідчий. — Ред.) до себе, розказав, як вони відважно боролись, але прокуратура "не бачить складу злочину", бо начебто Бойко погрожував на загал. Тобто розцінюють усе так, наче він не мені казав "убив би за відео", а загалом, у простір, не адресуючи мені. Тож, не розцінюють це як погрози мені. І тепер справу закриють. Я їм не вірю, бо є невідповідності. І жодної письмової відповіді від прокуратури у них немає, усе на словах говорили. Справу вони самі бояться закрити, бо розголос», — сказала Мацько у коментарі представниці ІМІ.

Вона також додала, що протягом усього розслідування процесуальні дії відсутні. 

«Є загроза життю, я вимушена контактувати з фігурантами, але прокуратура не вчиняє будь-яких дій», — сказала Мацько.

Наразі представниця ІМІ в Полтавській області звернулася по коментар до обласної прокуратури. Представниця пресслужби відомства Людмила Іващук повідомила, що відповідь нададуть згодом. 

Нагадаємо, 9 травня в Полтаві невідомий чоловік штовхав та вдарив по обличчю журналістку, головну редакторку видання «Коло» Тетяну Цирульник. Інцидент стався біля Меморіалу солдатської слави під час покладання квітів. 

Один з учасників акції покладання квітів прийшов з портретом свого батька. Присутня там журналістка назвала це російськими наративами, порівнявши з проросійською акцією «Безсмертний полк». На суперечку агресивно відреагував інший чоловік, який спочатку з нецензурною лайкою запропонував Цирульник «іти звідси». Журналістка заперечила, що це публічне місце, яке вільне для всіх. Після того чоловік спершу силою виштовхав її з простору перед меморіалом, потім вдарив по обличчю.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України.

Невдовзі правозахисна організація «Комітет захисту журналістів» закликала поліцію негайно розслідувати напад на редакторку «Кола» Тетяну Цирульник.

У березні цього ж року журналістка видання «Полтавська хвиля» Анастасія Мацько заявила, що під час сесії міської ради їй погрожували депутат районної ради Сергій Бойко та керівник інспекції з благоустрою Максим Малько. Після інциденту журналістка написала заяву в поліцію.

За її словами, заяву зареєстрували за статтею про перешкоджання журналістській діяльності та погрози життю. Згодом пресслужба поліції Полтави повідомила, що відомство відкрило кримінальне провадження за фактом погроз журналістці.

Адвокат Дмитро Семеха попросив поліцію перекваліфікувати кримінальне провадження з перешкоджання на погрози журналістці Анастасії Мацько.

У травні Мацько подала скаргу до Офісу генерального прокурора через бездіяльність поліції.  

медіа, прокуратура, скарга, бездіяльність

За темою:

  • "Займаюся улюбленою справою і допомагаю захищати Україну", – полтавський журналіст Коба
  • У Полтаві обговорили проблеми регіональних медіа
  • ШІ генерує ведучих новин: що розповів Джон Кременчуцький
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.