ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 26.11


Полтавський міський голова не має лояльної до себе коаліції

Попередній висновок сесії 25 листопада — Полтавський міський голова Олександр Мамай залишився задоволеним, що вона відбулася, а всі 13 питань порядку денного були проголосовані.

Ще 11 листопада він анонсував, що необхідні питання будуть проголосовані й без опозиції. Голова фракції «Європейська Солідарність» та секретар міськради Андрій Карпов після цього повідомвляв, що депутати налаштовані зібрати від 15 до 22 підписів під вимогою скликати позачергову сесію. Однак, чергову сесію скликав міський голова.

«Полтавщина» писала про те, що заміна голови фракції «Слуга народу» на Антона Ярмолюка, може свідчити про те, що пропрезидентська фракція та фракція «За Майбутнє» домовилися про співпрацю, але без міського голови.

Вже після засідання Олександр Мамай, відповідаючи на запитання «Полтавщині» про наявний конструктив у роботі міськради, повідомив:

— Я вважаю, що конструктив намітився. Ми домовилися з головами фракцій, що у понеділок, о 10-й ранку, проведемо погоджувальну нараду. У нас не було вирішено під сотню питань порядку денного. Вони накопичились з початку війни. На сьогоднішній сесії вирішили 13 питань. До цього на погоджувальних нарадах ми домовились, що спочатку проголосуємо за ці питання. Потім у понеділок, не відкидаю такої можливості, що ми знову домовимось про день, коли проведемо сесію, і на ній будемо потихеньку вирішувати питання, які необхідні територіальній громаді.

Окрім цього Олександр Мамай у подальшому планує зібрати розпорядників коштів та голів фракцій, щоб разом обговорити бюджет громади на 2023 рік, який, за його словами, «буде на 20% меншим, ніж цьогорічний».

Щоправда, під час засідання не пройшли 3 пропозиції.

Перша — дозволити голосувати депутатам Годяк, Поліщуку та Деркач, які були відсутні у залі, але перебували на зв’язку завдяки інтернету. За цю пропозицію проголосували фракція «За Майбутнє», депутати Юрій Бублик, Євген Момонт та депутатка Влада Співак.

Друга пропозиція, від депутата Сергія Капліна, стосувалася виділення коштів на суму 500 тис. грн, на фінансування заходів департаменту економіки та інвестицій Полтавського міськвиконкому, який очолює Влада Співак, його колишня дружина.

За цю пропозицію знову проголосувала фракція «За Майбутнє» у повному складі, позафракційні депутати Юрій Бублик, Євген Момонт, голова фракції «ППЛ» Сергій Каплін та його колега по фракції Влада Співак. Їх підтримали також Антон Ярмолюк та Сергій Марюхненко від «Слуги народу».

Спроба «ЄС» направити звернення до центральних органів влади щодо заборони УПЦ МП знову зазначала невдачі — 14 голосів «за». Це фракція «ЄС», голоси «слуг» Вадима та Катерини Ямщикових, Євгенії Янко, Сергія Іващенка, голоси «ППЛ» Олександра Артеменка та Ігоря Кислова, а також голоси позафракційних Юрія Бублика та Євгена Момонта.

Ще один нюанс. Спочатку за зміни до програми підтримки переселенців не проголосували представники «Європейської Солідарності»: Андрій Карпов, Оксана Дрюк та Олександр Дедюхін. Але під час переголосування саме їхні голоси стали вирішальними для прийняття цього рішення (про суть якого ми напишемо пізніше).

Але це дрібниці. Основні 13 питань порядку денного були проголосовані без особливих проблем. Це свідчить про те, що спрацювали попередні домовленості щодо питань, які не викликали особливих заперечень.

Коротко нагадаємо про суть питань — фінансова допомога «Полтаватеплоенерго», переселенцям, військовим та правоохоронцям. Вирішено технічні питання щодо прохань «Полтаваобленерго». Також підтримано питання щодо будівництва церкви на території ПОКЛ. З нового — влада компенсуватиме 50% вартості електрогенераторів (але не більше 80 тис. грн), які придбають ОСББ та житлові кооперативи та будуватиме у школах котельні на твердому паливі.

Щодо вже сформованої більшості із числа «ЗМ», «СН», «ППЛ» та вихідців з «ОПЗЖ» говорити поки зарано.

 

Більша частина депутатів від «Слуги народу», звичайно, може у непублічній сфері тісно контактувати із депутатами від «За Майбутнє». Однак, «токсичні» питання, наприклад, продовження оренди землі під МАФами, не будуть голосуватися «зеленими», тому що це їх досить швидко електорально поховає.

Справедливість чи хибність цього висновку ми побачимо ще до кінця року, коли побачимо, за які саме питання голосуватиме більшість депутатів.

міська рада, сесія

За темою:

  • Полтавська міськрада розгляне понад вісімдесят питань 26 січня
  • У Полтаві скликають позачергову сесію міськради
  • Полтавці приймають бюджет громади-2024. ТРАНСЛЯЦІЯ
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.