ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 26.01


Полтавський письменник став "Воїном світла"

Полтавський письменник Віталій Запека отримав премію імені Гальчевського та став "Воїном світла".

З нагоди Дня Соборності України оголосили лауреатів премії імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні». Традиційно відзнаку вручають письменникам, літературознавцям, публіцистам, митцям, громадським діячам, політикам, видавцям, меценатам, які своїми справами зміцнюють українську державність.

Серед цьогорічних лауреатів у номінації «За літературну діяльність» – полтавець Віталій Запека, письменник, фотохудожник, учасник бойових дій, у минулому боєць батальйону спецпризначення «Полтава».

Читачам письменник найбільше відомий антивоєнним романом «Цуцик» та воєнно-сатиричним романом «Герої, херої та не дуже».

Роман «Цуцик» потрапив також у довгий список Національної премії імені Т. Г. Шевченка.

 26 січня  у Києві Запека отримує ще одну відзнаку – Міжнародну літературну премію «Воїн світла». Заснована 2015 року, премія вручається білоруським та українським літераторам.

 

Премію вручають в день народження Михайла Жизневського біля місця його загибелі, на вулиці Грушевського. Її отримують щорічно один білорус і один українець за громадську та літературну діяльність, тобто недостатньо лише писати хороші книги, а й активно займатися громадською діяльністю. Цього року її вручать матері білоруського письменника, який воював та загинув на Донбасі, й мені, – розповів Колу Віталій Запека.

 

Запека, письменник, премія

За темою:

  • Полтавок запрошують взяти участь у конкурсі "Мама року"
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.