ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 25.01


Полтавський симфонічний оркестр дав перший в новому році концерт. ФОТО

24 січня січня відбувся перший в 2019 році концерт Полтавського симфонічного оркестру.

Виступ першого в 2019 році концерту Полтавського симфонічного оркестру був сповнений хітами. Не лише оперними – в другому відділенні музиканти потішили глядача композиціями з відомих кінофільмів.

Програма концерту була схожа на подорож. Три танця різних народів, кожен з неповторним колоритом, прозвучали в першому відділенні: "Норвезький танець" Е. Гріга,  "Руський танець" П. Чайковського з балету "Лебедине озеро" та "Слов'янський танець" А. Дворжака. Саундтрек до кінофільму "Дика орхідея" у виконанні Олексія Орищенка нагадав про Лос-Анджелес,  а блискуче виконана народним артистом України Юрієм Кириченком Фантазія для скрипки Дж.Уільямса з мюзиклу "Скрипаль на даху" занурила слухачів в атмосферу затишного єврейського дворика.

Цього вечора свої неповторні голоси полтавцям дарували лауреат міжнародних конкурсів, солістка Київського Національного Академічного театру оперети Олена Арбузова та соліст Національного будинку органної та камерної музики України Сергій Андрощук. Сольно та дуетом виконали кілька арій з відомих опер та оперет. Слухачі гарячими оваціями супроводжували кожен виступ, незмінно викликаючи артистів на біс.

Найбільший ажіотаж, безумовно, викликала арія Плавалагуни з кінофільму "П'ятий елемент". Не всі знають, що основою до неї стала арія зі сцени безумства Лючії з опери Г. Доніцетті "Лючія де Ламмермур". Партія доволі складна, і далеко не кожній оперній співачці вдається її виконати вживу. Володарці колоратурного сопрано з діапазоном понад чотири октави Олені Арбузовій пощастило.

Так сталося в моєму житті, що кілька років тому я поїхала в Одеську оперу на прослуховування і мене взяли на партію Лючії. На жаль, за сімейними обставинами я не змогла туди поїхати. Але, коли я вчила партію, прийшла одна дівчина. Теж солістка театру оперети. Каже: "Ти ж можеш заспівати "П'ятий елемент", там складно, але ти подужаєш". Тоді ще Дмитро Морозов працював у нас головним диригентом. Під його орудою спеціально для мене створили оркестровку і ми вперше виконали цей номер в Київському театрі оперети. Вже років сім минуло з того часу

– розповіла Олена Арбузова.

За словами співачки, вона задоволена полтавським концертом. Не лише теплим прийомом публіки, але й співпрацею з Полтавським симфонічним оркестром. Олена Арбузова зазначила, що полтавці – теплі, добрі і відкриті люди, з якими надзвичайно приємно працювати, і вона приїжджає, ніби в гості в родину.

Приблизно такі ж враження від співпраці у ще одного запрошеного артиста – Дмитра Морозова, головного диригента Харківського національного академічного театру опери і балету ім. Миколи Лисенка.

Я не рахую, який це вже мій приїзд до полтавського симфонічного. Я просто приїжджаю в гості. Завжди з задоволенням. Працювати і творити – з Віталієм Михайловичем і з оркестром

– зізнався Дмитро Морозов.

Наступний концерт Полтавського симфонічного оркестру відбудеться 22 лютого. Програму готують принципово нову – в стилі імпресіонізму. Це буде святковий концерт: оркестру виповниться 19 років, а його головному диригенту Віталію Скакуну – 69!

музика, концерт, симфонія, оркестр

За темою:

  • Сергій Асафатов 9 грудня вразить Полтаву: «Із нетерпінням чекаю на нашу зустріч!»
  • Хіт "Кацапи" і все найкраще за 18 років: гурт "ТІК" у суботу у Полтаві з великим концертом
  • Помер режисер і постановник полтавського "Мазепа-Фесту"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.