ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:08 14.09


Полтавський симфонічний оркестр відкрив сезон

13 вересня в Полтавському обласному музично-драматичному театрі імені Миколи Гоголя творами Чайковського відкрили вісімнадцятий концертний сезон Полтавського симфонічного оркестру.

Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько Фото Ольги Стенько

Полтавський симфонічний оркестр все літо можна було зустріти на різноманітних культурних заходах Полтавщини – 19 вересня оркестр узяв участь у "Гелон-фесті", 25 серпня дали спільний з японськими солістами концерт, а 8 вересня  блискуче відіграв музичну програму в Гадячі до Дня міста.

Проте 13 вересня офіційно відкрився концертний сезон оркестру  великою класичною програмою в стінах обласного музично-драматичного театру Полтави.

Ведучою вечора традиційно стала неперевершена Аліна Синяговська – виконуючи скрипкові партії в творах разом з колегами по оркестру, вона встигає готувати захопливі екскурси в історію музики та переповідати їх глядачам неповторним оксамитовим голосом.

Цього вечора глядачі дізналися багато цікавих фактів з життя та творчості геніального романтика Петра Чайковського, адже для відкриття концертного сезону  підготували цікаву програму саме з його творів.

На полтавській сцені звучав, мабуть, найвідоміший твір Чайковського – ближчого й улюбленішого слухачеві годі й шукати – "Концерт для фортепіано з оркестром №1".

Варто зазначити, що більшість меломанів не здогадується, що в цьому творі використано саме українські мелодії: бандурні наспіви лірників у першій частині та українську народну "Ой вийди, Іванку, заспівай веснянку" у фіналі. Це де дивно, адже, хоча Петро Ілліч був дворянином і, звісно, російським видатним композитором, він при тому мав українське походження і творив свою геніальну музику саме під генетичним впливом своїх козацьких коренів.

Адже його дід, Петро Федорович Чайковський (Чайка) – уродженець села Миколаївка Полтавської губернії (нині – село Троїцьке Глобинського району).

Солістом, який виконав партію фортепіано, став лауреат міжнародних конкурсів, доцент НМАУ ім. П. І. Чайковського Андрій Кутасевич.

До слова, для пана Андрія відбулася подвійна прем'єра: це не тільки перший його приїзд у Полтаву, але й уперше зіграний для великої публіки саме цей твір.

Піаніст розповів, що "Концерт для фортепіано з оркестром №1" Чайковського він має в репертуарі давно, але до моменту приїзду в Полтаву жодної нагоди виконати твір на публіку не було. Артист звернув увагу, як тепло його вітали полтавські глядачі – він приємно вражений тим, з якою увагою сприймають наші земляки класичну музику.

Місцева публіка гідно оцінила блискуче музичне виконання Андрія Кутасевича.

Бурхливі овації не стихали дуже довго – навіть після того, як оголосили антракт, глядачі не зрушили зі своїх місць, продовжуючи аплодувати. На біс Кутасевич подарував полтавським поціновувачам класичної музики сюрприз.

На біс я виконав "Пісню без слів" Соль мінор Фелікса Мендельсона з останнього зошиту його Пісень без слів. Це був деякою мірою експромт. Взагалі, маю увесь цей зошит в репертуарі, й мені подумалося, що для такого помпезного, урочистого концерту Чайковського така лірична мініатюра буде дуже добре його відтіняти. Крім того, вона написана в тій самій тональності, що й симфонія Чайковського, що звучала в другому відділенні

  – зазначив Андрій Кутасевич.

У другому відділенні концерту оркестр виконав симфонію Петра Чайковського №1 «Зимові мрії» у чотирьох частинах. Це перший твір, написаним композитором після закінчення консерваторії – своєрідна, незвичайна, примхливо-містична, іншої, схожої на неї, немає ні у Чайковського, ні у його сучасників. Глядацька аудиторія, затамувавши подих, ловила кожний пасаж цього прекрасного твору, уяві слухачів спливали образи зимової дороги і пов'язаних з нею ліричних дум, переживань, спогадів, настроїв. Навіть в перерві між музичними частинами в залі панувала зачарована тиша.

Художній керівник та диригент Полтавського симфонічного оркестру, народний артист України Віталій Скакун не в повній мірі задоволений концертом – як і всі диригенти, зазначає Віталій Михайлович. Адже, розповідає, немає межі досконалості. Окрім того, оркестр має доволі насичений графік роботи – практично щодва тижні презентували глядачеві абсолютно нову програму, яку готували в жахливих умовах, адже оркестр за репетиційну кімнату має малий зал в Полтавському академічному театрі ляльок. Музикантам заважає не стільки навіть тіснота – хоча дуже відмінна від концертних залів акустика й ускладнює підготовку – як навколишній шум, бо поруч клітки з птахами та дзвінкі голоси діток, що приходять на вистави лялькового театру.

Та попри всі складнощі, Полтавський симфонічний не перестає дивувати та радувати шанувальників новими програмами. Як розповів нам директор оркестру Михайло Малько, вже 22 вересня оркестр порадує своїм виступом Велику Багачку, а наступного місяця на полтавців очікують одразу дві музичні події.

11 жовтня артисти представлять"Концерт для скрипки з оркестром" М. Бруха у виконанні лауреата Міжнародних конкурсів Девіда Тобіна (Ірландія-Німеччина) та Концерти Ф. Ліста для фортепіано з оркестром №1 і №2 у виконанні лауреата Міжнародних конкурсів Дениса Яворського(Україна), а за тиждень по тому, 18 жовтня, у виконанні лауреата Міжнародних конкурсів, випускника Паризької консерваторії Івана Каризни (Білорусь-Франція) прозвучить Концерт для віолончелі з оркестром Д. Шостаковича, а Концерт "Зима" А. Вівальді заграє народний артист України Юрій Кириченко. 20 жовтня цю ж програму почує Кременчук.

Наприкінці листопада за літніми домовленостями з представниками італійської влади очікують приїзд до Полтави диригента з Італії (ім'я артиста та програму поки що тримають в суворому секреті), а в грудні – приїзд всесвітньо відомого піаніста Олега Полянського, який виконає Концерт Брамса для фортепіано з оркестром.

концерт, Полтавський симфонічний оркестр, відкриття сезону

За темою:

  • Полтавець став фіналістом конкурсу "Поезія заради миру". ВІДЕО
  • Полтавська філармонія запрошує на "Весняний Vibe"
  • Полтавці влаштували на вокзалі патріотичний перформанс. ВІДЕО
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.