ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:58 23.10


Полтавський слід лейтенанта Коломбо

Голлівудська зірка Пітер Фальк відомий в усьому світі завдяки блискучій ролі лейтенанта Коломбо. Але мало хто знає, що 36-річний актор до того, як стати знаменитим, знімався в кіно у Полтаві.

У ніч на 24 червня 2011 року в своєму будинку в Беверлі-Хіллз у віці 83 років помер блискучий американський актор Пітер Фальк. Глядачам усього світу він запам'ятався фірмовим прищуром, сигарою в куточку рота і знаменитим плащем в ролі лейтенанта Коломбо. Проте мало хто знає про те, що легендарний актор деякий час працював на Полтавщині. Фальк знав, куди їде — його дідусь і бабуся емігрували з тодішньої Російської імперії до США ще на початку 1890-х років...

Найбільшою його любов'ю і справжнім покликанням стали театр і кіно. Він знявся за свою кар'єру в 107-ми серіалах і фільмах. За свою кар'єру актор двічі номінувався на "Оскар", отримав "Золотий глобус" і п'ять премій "Еммі" (чотири з яких за роль в телесеріалі "Коломбо").

"Ще тільки одне питання" ( "Just one more thing ...") — не дарма ця фраза була обрана слоганом всього 30-річного серіалу про простого і незграбного детектива. Фраза, після якої ставало ясно, що лейтенат Коломбо здогадався, хто справді є злочинцем. Детектив, якого зіграв Пітер Фальк — це головна роль життя, за яку його полюбили мільйони людей у ​​всьому світі. Лейтенант Коломбо — це не штампований сноб із вищою освітою. Це абсолютно новий типаж: балакучий простак із незграбними манерами і ходою. Однак за цією уявною простотою ховається гострий розум, спостережливість, наполегливість і знання людської психології. Саме цей контраст із іншими детективами вкупі з не зовсім звичайним сюжетом, де глядач із самого початку знав хто злочинець, магічно притягували до телеекранів мільйони людей різного віку.

Спочатку Фальк відмовлявся зніматися в цьому серіалі. Він часто з'являвся на телебаченні і не мав бажання ставати заручником образу адвоката або поліцейського з серіалу. Після довгих сперечань із продюсерами Фальк нарешті погодився взяти участь в пілотному випуску під назвою "Рецепт вбивства", що вийшов на екрани в 1968 році. Так було покладено успішний початок, і почалися репетиції перших епізодів "Коломбо" — фільму, що відрізнявся від будь-якого іншого серіалу про поліцейського-детектива тим, що його головний герой — звичайна людина, яка справляє враження, що знаходиться не на своєму місці: носить мішкуваті костюми, турбується про свою дружину і тримає собаку.

Пам'ятник Фальку-Коломбо у Будапешті

Однак була в житті Фалька інша важлива роль — військового лікаря в радянсько-італійській картині "Вони йшли на схід". Цей фільм розповідає про солдатів італійських експедиційних військ, які воювали у Другу світову війну з СРСР на боці гітлерівської Німеччини. Місце зйомок, що тривали кілька місяців 1963 року — Полтава і села Полтавщини: Чернечий Яр, Гора, Нижні Млини. Тут нікому тоді не відомий 36-річний Фальк працював на знімальному майданчику разом із такими відомими акторами свого часу, як Артур Кеннеді, Жанна Прохоренко, Тетяна Самойлова, Лев Пригунов, Джино Перніче, Леа Массарі і інші.

Одну з ролей у фільмі про війну повинен був виконати легендарний італійський актор Адріано Челентано, з яким Фальк мав працювати на майданчику разом. Однак, незважаючи на те, що Челентано успішно пройшов проби, він не став зніматися в цій картині, тому що  не хотів надовго розлучатися зі своєю коханою, яка згодом стала його дружиною — Клаудією Морі. Цей союз виявився міцним — у 2014 році Челентано і Морі відсвяткували "золоте весілля". Процес зйомок деяких епізодів фільму, до речі, описаний в романі Бориса Бондаренка "Піраміда".

Але повернемося до нашого головного героя. У дитинстві в результаті хвороби Пітер Фальк втратив праве око. Коли хлопчикові виповнилося три роки, вихователька в дитячому садку порадила його матері перевірити у дитини зір - її насторожило, що він повертав голову набік, коли намагався щось розглянути. Лікар виявив у правому оці хлопчика злоякісну пухлину і порадив видалити око. Операція пройшла успішно. Сам Фальк із трагічною іронією говорив: "Коли тобі три роки, чудово прокинутися і виявити, що у тебе тільки одне око. Пам'ятаю, як ми стояли з мамою у вітрини галантерейної крамниці та вибирали мені пов'язку. Правда, коли я трохи підріс, мені зробили скляне око. У спекотну погоду він завдавав суцільні муки. Більш практичним було око із пластику, але воно з'явилося пізніше...".

Коли акторові було під 80, він іще щоранку 50 разів перепливав свій басейн. Але вік брав своє. Час від часу виникали чутки, що після сімдесяти пухлина давала про себе знати, що через хіміотерапію Коломбо втратив все волосся... Доводилося пояснювати все пресі. "Вся історія з онкологією - вигадка. Іноді здається, що деякі просто не можуть дочекатися, коли я нарешті зійду в могилу", - віджартовувався актор. В останні роки життя він страждав від деменції (набутого слабоумства). Після того як в 2007 році лікарі поставили Пітеру невтішний діагноз - хвороба Альцгеймера - дочка актора Кетрін і його дружина Шера вели судову баталію за право опіки над Фальком. В результаті Шера взяла на себе всі обов'язки по догляду за актором, а Кетрін отримала право раз на місяць відвідувати батька.

За кілька років до смерті Фалька неможливо було впізнати: він перетворився на божевільного старого, який завжди бурмотів собі щось під ніс, коли блукав вулицями Беверлі-Хіллз. Він не впізнавав дружину і дочку, не знав точно, їв сьогодні чи ні...

Але ми назавжди запам'ятаємо його таким, яким бачили на екрані: розумним, іронічним, прозорливим лейтенантом поліції в старомодному плащі, з незмінною сигарою і з трохи глузливим пращуром короткозорих проникливих очей.

культура, мистецтво, кіно, Пітер Фальк, історія

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.