ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 23.04


Полтавський суд оштрафував чоловіка за "поширення фейків"

Відтепер українські суди штрафують користувачів соцмереж за репост картинки із зображенням Президента Володимира Зеленського та номером "гарячої лінії" СБУ.

Минулого тижня, 15 квітня 2020 року, відбулося засідання Ленінського райсуду Полтави під головуванням судді Руслана Тимчука. На засіданні розглянули адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності полтавця Віктора Л. за порушення ст. 173-1 КУпАП (поширювання неправдивих чуток), інформує Полтавщина.

Суд встановив, що Віктор Л. 22 березня у соцмережі Facebook зробив репост картинки, на якій зображений Президент України Володимир Зеленський, номер гарячої лінія СБУ та текст: "Ті хто наживається на горі. Маска 1,60 грн за шт.". Дана публікація, на думку суду, містить неправдиву інформацію, яка могла викликати паніку серед населення.

В судовому засіданні Віктор Л. свою вину визнав та пояснив, що своїм репостом не хотів посіяти паніку серед населення.

Вина Віктор Л. підтверджується протоколом про адмінпорушення та іншими матеріалами справи. Зокрема, у ній міститься уривок зі статті "Динаміка виникнення паніки в екстремальних ситуаціях та особливості її подолання" за авторством Наталії Потапчук, доктора психологічних наук, старшого наукового співробітника Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

У цій статті міститься поняття паніки, а також те, що її можуть викликати необґрунтовані чутки, які руйнують соціальні зв’язки між людьми та сприяють появі антигромадської поведінки. Поведінкові реакції людей при паніці: масова втеча та поява панічних настроїв. Під поняттям паніка слід розуміти один з видів поведінки натовпу, який знаходиться в умовах поведінкової невизначеності, в підвищеному емоційному збудженні від безконтрольного почуття страху.

Виявилося, що Віктору Л. було відомо, що з 12 березня на території України запроваджено карантин, а тому його дії могли викликати паніку серед населення, оскільки СБУ не виготовляла даного матеріалу. А тому пост містить недостовірну інформацію, дискредитує державні органи та додатково створює передумови до поширення неправдивих чуток та можливого сіяння паніки серед користувачів соцмережі Facebook.

Враховуючи вищевикладене, суд визнав Віктора Л. винним та оштрафував його на суму 170 грн. Також притягнутий до відповідальності має заплатити судовий збір — 420 грн. 40 коп.

Потрібно сказати, що за вищеназваний пост у Facebook від 17 березня, який набрав тисячі репостів, сумська поліція склала на автора Яну Гаранжу адмінпротокол за поширювання неправдивих чуток.

Рішення Ленінського райсуду Полтави не унікальне — аналогічні судові рішення стосовно розповсюдження цієї картинки є як в інших районах Полтавщини, так і в інших областях України. Винні в розповсюдженні фейків повинні сплатити штраф в 170 гривень та судовий збір — загалом майже 600 гривень.

влада, суд, фейк, штраф, паніка, чутки, коронавірус, СБУ

За темою:

  • На Полтавщині чоловіка засудили за незаконне отримання компенсацій за поселення ВПО
  • Авіакатастрофа з курсантами у Чугуєві: у Полтаві визначать нову колегію суддів
  • Чоловік незаконно продавав зброю, але попався на підставних покупцях
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.