ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 12.04


Полтавський Театр на Павленках підтвердив звання Народного виставою "Ніч на полонині"

11 квітня в Полтавському міському будинку культури відбулася прем'єра вистави Театру на Павленках "Ніч на полонині" за драматичною поемою Олександра Олеся – цим колектив укотре підтвердив звання Народного.

Полтавському театру на Павленках вже понад 60 років і більшість з них колектив з гордістю носить звання Народного.

За цей час на сцені рідного для колективу БК ПТМЗ та нового прихистку – Міського будинку культури, де театр "мешкає" майже 10 років, відбулося безліч прем'єр павленківців: драма та комедія, дорослі й дитячі вистави, прозові та поетичні твори.

Здобувши звання Народного ще всередині минулого століття, раз на кілька років Театр на Павленках має підтверджувати цей статус, представляючи нові постановки на розсуд фахового журі. Утім, для колективу з такою історією та репертуаром це не проблема, скоріше радість, адже щороку в театрі відбуваються прем'єри. Так і цього разу: успішно презентувавши публіці виставу "Ніч на полонині", театр на Павленках укотре підтвердив звання Народного.

Режисер театру Галина Чернявська, зазначає, що більше тяжіє до поетичної форми. Це видно з репертуару театру: "Оргія" Лесі Українки, "Любов до трьох апельсинів" Бориса Філатова, "Маруся Чурай" Ліни Костенко, "Любовна досада" за Мольєром, вистава "Дюймовочка"… Безумовною перлиною театру стала вистава "Лісова пісня" – її кілька разів повертали в репертуар, адже яскрава драма-феєрія та її персонажі, не лише Лукаш, але й усе лісове братство, дуже полюбилися глядачеві.

Тож, ніби продовжуючи лірично-містичну тему, Галина Чернявська обрала саме "Ніч на полонині" Олександра Олеся – сам письменник якось зізнався, що на написання цієї драматичної поеми його надихнула безсмертна "Лісова пісня" Лесі Українки та її Мавка. Тим більше, Галина Миколаївна зізнається, що Олександр Олесь – один з її улюблених авторів, а минулого року, коли обирався новий твір до репертуару, якраз перевозили прах Олександра Олеся з Чехії до України, тож вибір очевидно випав саме на "Ніч на полонині". Тим більше, ця драматична поема має важливий смисл, який може багато чому навчити.

У нас в театрі, переважно, молодь. І, звісно, треба ставити про кохання. І не просто "про кохання", але від чогось застерігати, до чогось закликати. І мені здається, що це дуже повчальний твір, який має цікавий, неочікуваний фінал. Але й фінал говорить нам – нехай це буде лише страшним сном. Тому що й в житті може таке статися, коли ти переступиш через своє кохання, кинеш його на поталу миттєвим бажанням чи пристрастям. Цим твором можна не лише багато що сказати, але й тут є багато чого зіграти, це цікаво для молоді в нашому колективі

– розповіла режисер Народного театру на Павленках Галина Чернявська.

Дійсно, більшість акторів, задіяних у виставі, це молодь. І немало серед них тих, хто здобуває чи вже здобув профільну акторську освіту. Як-от виконавець головної ролі Івана Владислав Борисенко.

Влад розповів, що буквально виріс на сцені – з дитинства дотичний до акторської професії. Спочатку він займався в театральній студії тодішнього Палацу Піонерів, потім – навчався в студії Анатолія Трегуба, де прийняв рішення здобути професійну акторську освіту. Після закінчення Харківської академії культури Владислав Борисенко працює на одному з центральних каналів Полтави журналістом.

Ще остаточно не визначився, чи хоче стати професійним актором, але запрошення Галини Чернявської виконати роль Івана у виставі "Ніч на полонині" сприйняв з радістю, адже давно знає і любить Народний театр на Павленках.

На відміну від нього, виконавиця ролі Мавки Марина Рибась не має професійної театральної освіти. Утім, це не заважає їй успішно поєднувати роботу, родину і своє хобі – театральну сцену, де Марина зіграла вже понад десяток яскравих ролей, майже половина з них – головні в різноманітних постановках.

Варто зазначити, що Народний театр на Павленках є аматорським колективом і навіть професійні актори не отримують оплату за вистави цього театру. Найголовнішою винагородою, зазначають учасники колективу, є задоволення від творчості.

Мені здається, такий театр дає можливість себе реалізувати в житті, але також бути дотичним до творчості. Мені особисто це приносить величезне задоволення

– поділився враженнями Владислав Борисенко.

У виставі задіяні актори Народного театру на Павленках: Влад Борисенко (Іван), Наталя Тимощук (Марійка), Марина Рибась (Мавка), Віктор Чернявський (Степан), Антон Височанський (Лісовик), Альона Карпенко, Ярослава Свідерська, Тетяна Степанова, Поліна Чорненька, Герман Кобзар, Віктор Кряжев, Владислав Маковецький, Денис Пругло, Аліна Романенко, Дарина Назаренко, Алла Верещака. 

Наступна вистава за твором Олександра Олеся "Ніч на полонині" має відбутися на сцені Полтавського міського будинку культури, за словами акторів, за місяць – у травні.

 

 

прем'єра, театр, вистава, звання

За темою:

  • Полтавцям покажуть виставу про булінг
  • На сцені полтавського театру вперше зіграє чотирилапа акторка - вівчарка Омелі
  • У Полтаві поставили інклюзивну виставу для малечі
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.