ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:56 22.12


Полтавський телеканал став першим в Україні за кількістю замовних сюжетів

Телеканал "ІРТ-Полтава" виявився на першому місці в Україні за кількістю замовних сюжетів у новинах - 38 відсотків від переглянутих експертами сюжетів каналу мають ознаки "джинси".

Експерти громадської організації "Телекритика" промоніторили по два телеканали в десяти регіонах з 16 по 20 листопада - загалом 20 телекомпаній. Вони аналізували сюжети на збалансованість та об’єктивність, а також дотримання стандартів інформування глядачів.

У Полтаві аналізувалися два телеканали - "Лтава" та "ІРТ-Полтава". За підсумками аналізу виявилося, що "Лтава" мала 16 відсотків замовних сюжетів, а ІРТ - 38 відсотків, що є найвищим показником в Україні.

Із семи умовно замовних сюжетів в ефірі «Лтави» політичну складову мали шість матеріалів. Більшість таких сюжетів мали протокольний характер і стосувалися чиновників з облдержадміністрації або облради.

Що ж стосується новин «ІРТ-Полтава», то ознаки замовності експерти побачили в 13 із 34 проаналізованих сюжетів. Переважно такі новини «мочили» повторно обраного у другому турі мером міста Олександра Мамая і просували інтереси його менш успішного конкурента Андрія Матковського. Також дослідники відзначили низку інших порушень правил на користь політичних осіб.

"Варто виокремити порушення стандарту балансу думок у ТРК «ІРТ-Полтава», оскільки в деяких сюжетах автори взагалі не намагалися донести позицію іншої сторони", - ідеться у дослідженні.

Загалом експерти відзначили, що жоден канал із числа аналізованих не подав за час моніторингу абсолютно чесних новин, а зі 116 сюжетів 91 містив саме політичну складову.

Лесь ГАВРИЛОВ

телебачення, ірт, джинса, матковський, мамай

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.