ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:03 14.01


Військовий пенсіонер та випускник Артучилища шпигував на користь ДНР

Військовий пенсіонер, житель села Минівка під Полтавою, слідкував за вильотами бойових літаків Збройних Сил України та передавав інформацію розвідці ДНР, за що отримав п'ять років позбавлення волі.

Ми раніше повідомляли про вирок шпигуну ДНР на Полтавщині, який передавав інформацію про вильоти бойових літаків ЗСУ. Нам вдалося знайти у відкритому доступі матеріали справи щодо цієї людини і за номером телефону знайти цю людину в соцмережах.

Шпигуном виявився військовий пенсіонер, житель села Минівка під Полтавою. Ще 1976 року він закінчив Полтавське вище зенітно-ракетне командне училище за спеціальністю інженер з експлуатації радіотехнічних засобів.

Потім він служив в армії, у зенітно-ракетній батареї мотострілецького полку та інших військових підрозділах, зокрема, в Німецькій демократичній республіці. 20 років був офіцером, майже шість років безпосередньо керував взводом зенітно-ракетної батареї та МСП. Закінчив службу в якості начальника відділу кадрів учбового центру молодших спеціалістів танкових військ, в званні підполковника в 1992 році.

І ось цей чоловік, котрий захоплювався полюванням, ще недавно працював керівником підрозділу страхової фірми "Оранта", 11 липня 2014 року через інтернет зв'язався із керівником Департаменту зі зв'язків із громадськістю прес-служби ДНР, а через цю особу - з розвідкою самопроголошеної так званої республіки.

Протягом літа 2014 року він повідомляв особі з позивним "Чотирнадцятий" (за номером +380506807814) інформацію про виліт, час та напрямок руху з Полтави в бік Донбасу літаків Збройних сил України штурмового призначення Су-24.

Пенсіонер користувався власним номером (+380674523488), який використовував і для побутових потреб, спілкування з друзями і т.п. Вирішив узяти собі позивний "Тайга" через захоплення полюванням, ним він користувався ще у радянській армії.

Протягом кількох днів "чотирнадцятий" отримував від полтавця доволі точну інформацію про літаки ЗСУ, адже військові формування ДНР мали на озброєнні протиповітряні керовані ракети, але потребували точних даних про переміщення авіації України. У нашого ж "героя" був відповідний фах.

Добровільний помічник вважав, що попереджає супротивника про бомбардування та запобігає загибелі мирного населення. У судовій справі говориться, що чоловік вважав, що на території України відбувається громадянська війна між США та Росією, заздрив мешканцям Криму, які без кровопролиття перейшли до Росії. Вказав, що спілкується та підтримує своїх друзів-однослуживців, які на Донбасі та в Луганську ведуть збройну боротьбу з Збройними силами України. Висловлював намір разом з синами боротися з хунтою.

Українські контррозвідники довго "вели" шпигуна, здійснювали негласні розшукові дії, під час розгляду справи використовувалася, зокрема, фонетична експертиза, слідчі вилучили ноутбук із листуванням.

У підсумку за сприяння діяльності терористичної організації полтавець отримав п'ять років позбавлення волі.

Строк міг би бути більшим, однак суд врахував, що підсудний позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, є військовим пенсіонером та продовжував працювати, має захворювання відповідно до похилого віку, покаявся у скоєнні вчиненого злочину, наслідків від якого у вигляді гибелі військовослужбовців та інших осіб та пошкодження військової техніки ЗСУ не настало.

Лесь ГАВРИЛОВ

шпигун, ДНР, Минівка, прокуратура, СБУ, ЗСУ, шпигунство

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.