ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:24 06.02


Полтавським маршрутникам порекомендували знизити ціни на проїзд

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко першого лютого доручив своєму заступникові Андрію Пісоцькому протягом тижня переглянути вартість проїзду у громадському транспорті на приміські та міжміські рейси.

Наприкінці щотижневої апаратної наради, що була 1 лютого, голова Полтавської ОДА Валерій Головко дав доручення своєму першому заступнику Андрію Пісоцькому зробити детальний аналіз вартості проїзду в громадському транспорті, що курсує на обласних маршрутах.

Підстава для такого аналізу — зниження ціни на пальне, що спостерігається останнім часом. Тому очільник Полтавської ОДА пропонує зустрітися із перевізниками і обговорити питання щодо зниження вартості проїзду.

Основною складовою вартості проїзду на сьогодні залишається пальне. Знаю, що зарплату водіям власники не підвищували. Перевізники дуже оперативно реагують на збільшення вартості бензину, солярки, газу, миттєво підвищуючи ціну за проїзд. А от коли ціна на пальне знижується, зменшувати проїзд ніхто не поспішає. Тому обласна влада в цьому плані повинні бути регулятором, а не лише спостерігати за ситуацією і виконувати роль статиста,

- прокоментував своє рішення Валерій Головко.

На сьогодні відбулось зниження ринкової вартості паливно-мастильних матеріалів. Роздрібна ціна на них суттєво знизилася. Так на дизпальне вона коливається від 14,60 гривні до 17,49 гривні, на газ від 7,45 гривні до 9,30 гривні. Тобто вартість пального зменшилася  на 18,6 % - 23,6% (для ДП) та 6,9% - 10,2% (для газу). Проте саме ціна на паливно-мастильні  матеріали є однією із основних складових, закладених у тариф на перевезення пасажирів. А його полтавські перевізники, незважаючи на зниження вартості пального, знижувати не поспішають,

- повідомив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. 

Рекомендацію знизити ціни поділяє і голова Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Володимир Оніщенко:

Ми внесли рекомендації переглянути вартість проїзду для громадян 159 перевізникам на приміських і міжміських рейсах, із них 40, які курсують Полтавою. Є підстави говорити, що тариф на перевезення у громадському транспорті має бути нижчим, ніж він є зараз. Із часу, коли вираховувалася ціна на проїзд, ціна на пальне знизилася на 30%. За словами перевізників, 40% вартості проїзду складає саме пальне. До того ж, напередодні міських виборів, кандидати на посаду міського голови обіцяли знизити вартість проїзду навіть до двох гривень п’ятдесяти копійок. То в чому проблема? Є можливість показати, що такі заяви не були звичайним популізмом. 

Сергій НАГОРНИЙ

Антимонопольний, комітет, Оніщенко, проїзд, транспорт, вартість, ОДА, Головко, Пісоцький

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.