ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:52 08.02


Підприємців Полтави знову спробують змусити маркувати російські товари

Депутат Полтавської міськради (ВО "Свобода") Артем Чубенко подав до профільної комісії клопотання, аби зобов'язати підприємців наносити спеціальне маркування на товари російського виробництва.

Уже незабаром усіх підприємців, які торгують у Полтаві, можуть змусити позначати товари російського виробництва спеціальним маркуванням. На товарі має бути присутньою позначка-напис "Виготовлено в Росії". Це словосполучення має міститися на спеціальних інформаційних стендах у приміщеннях, де здійснюють торгівлю російськими товарами. Окрім того, власники магазинів будуть зобов'язані розміщувати товари російського походження на окремих полицях.

Ми не хочемо заборонити продаж товарів російського виробництва. З-поміж них є справді якісні. Це ініціатива більше для українського покупця. Він має звертати увагу на країну виробника. Покупець має зрозуміти, що купуючи російський товар, він фінансує країну-агресора, яка веде війну проти України. Якщо звернення пройде розгляд комісії, питання щодо маркування російських товарів буде винесено на розгляд сесії міської ради, що відбудеться наприкінці лютого. У разі схвалення депутатами, міський голова має підписати клопотання і з початку весни на товарах російського виробництва буде відповідне маркування,

– говорить ініціатор клопотання Артем Чубенко.

 

Російського товару в магазині майже немає. Якщо буде ухвалений закон про маркування товару російського виробництва, будемо виконувати. Люди дивляться на країну виробника. Можливо, дехто й буде ігнорувати ці товари,

- прокоментувала ситуацію завідувачка одного з магазинів "Віват-Провінція" у Полтаві.

У супермаркеті "Сільпо" за адресою проспект Миру, 30, адміністраторка відмовилася коментувати це питання, порадивши звернутися до офіційного представництва. На телефоні гарячої лінії всі оператори мережі супермаркетів були зайняті. Однак, за нашими спостереженнями, товари російського виробництва, зокрема, кондитерські, там продають, але не маркують помітно.

Нагадаємо, 28 травня 2014 року прийнято розпорядження голови обласної державної адміністрації № 159 "Про координацію інформаційної діяльності та захист інформаційної безпеки держави на території області у 2014-2016 роках", яким затверджено план заходів. Розроблено розпорядження Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації. Пунктом 30 зазначеного плану заходів Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації було доручено запровадити спеціальне помітне маркування товарів російського походження позначкою "Товари з Російської Федерації" та їх розміщення на окремій полиці.

Однак помітного маркування товарів із Росії на полицях більшості полтавських магазинів і супермаркетів журналісти Poltava365.com поки що не бачили.

Сергій НАГОРНИЙ

маркування, Росія, товари, Сільпо, Віват, магазини

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.