ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 16.09


Полтавську бібліотеку перетворили на мистецький хаб

Полтавська бібліотека перетворилася на мистецький хаб: бібліотека-філіал № 4 на зупинці Чайковського за адресою Європейська, 141 виграла конкурс Бюджету участі та перетворилася на громадський простір.

Нині приміщення більше нагадує машину часу. Тут зручне зонування: ігрова кімната для дітей, читальня для дорослих. Відкриті стелажі з книгами, які можна читати, зручно вмостившись. Окрім того є багато простору для проведення івентів та активностей.

Молоді до бібліотек ходить не багато. Зараз лише 300 формулярів на людей до 40 років. Найбільше відвідують бібліотеки діти, але до середньої школи і люди 40+.

За даними дослідження «Культури Полтави», загалом книги читає 35% містян.

Класичні заклади, як-от музеї і бібліотеки, слабко пристосовані до форматів спілкування, взаємодії, нетворкінгу (мережування). Містяни нарікають, що більшість мистецьких подій зосереджені у центрі, периферія ж занурена у буденність.

Натомість зараз орієнтовний обсяг фінансування бібліотек — 225 930 тис. грн (15% від загального обсягу). За рахунок цих грошей їх утримують та розвивають (сюди входить оплата праці, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, господарче утримання закладів). Передбачено придбання періодичних видань, літератури та матеріально-технічне забезпечення централізованої бібліотечної системи і ремонтні роботи, повідомляє Рoltavawave.com.ua.

 

 

poltavska-khvilia_xcwi/Xuj-7LSng.png

Результати дослідження Культури Полтави

Щоб бібліотеці бути потрібною – вона повинна бути не книгосховищем, а стати місцем і способом комунікації, обговорення суспільних і соціальних викликів, проведення навчальних і освітніх івентів, реалізації волонтерських проектів. Та будь-для чого. І це дійсно той центр — духовний, естетичний, культурний в яких хочеться повертатися. І це реально. Доведено на прикладі четвертої бібліотеки.  

бібліотека, перетворення, книги

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.