ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:48 01.04


Полтавську фірму оштрафували на 221 тисячу

ТОВ "Полтава-союз" має сплатити за завищення ціни на оренду ринкових торгових місць штраф у сумі 221 тисяча гривень. Таке рішення ухвалив антимонопольний комітет.

Полтавське обласне тервідділення АМКУ виявило, що ТОВ "Полтава-Союз" займає монопольне становище на ринку. Підприємство має сплатити штраф та привести вартість оренди на ринках, які контролює, до економічно обґрунтованого рівня.

Розслідування щодо ТОВ "Полтава-Союз" розпочалося після звернення депутата полтавської міськради Ігоря Окіпнюка. Суть справи — у підвищенні цим підприємством ціни оренди торгових місць на комунальних ринках міста.

Матеріалами справ доведено, що при встановленні з 1 вересня минулого року нової вартості одного квадратного метра торгового місця на ринках "Господарський", "Квіти-1", "Квіти-2" та "Овочевий", ТОВ "Полтава-Союз" порушило норми антимонопольного законодавства. Товариство встановило необґрунтовані витрати на оплату праці, матеріали та інвентар, а також підняло адміністративні витрати, повідомляє прес-служба обласного територіального відділення АМКУ.

А ще "Полтава-Союз" встановило завищений рівень рентабельності. Він просто-напросто не відповідає законодавчому рівню

— зазначив голова обласного тервідділення АМКУ Володимир Оніщенко.

Підвищення рівня рентабельності у цьому ТОВ аргументували збитковістю. Саме через це плата за аренду торговельного місця в середньому зросла на 55,3%. Але АМКУ з’ясував, що діяльність товариства не приносить збитків, а рентабельність значно перевищує рівень, встановлений в калькуляціях.   

Оскільки "Полтава-Сервіс" має монопольне становище, встановлення завищеної вартості утримання торгового місця на ринках є порушенням конкуренційного законодавства. Тепер товариство має сплатити 221 тисячу штрафів та протягом місяця привести вартість оренди торгівельного місця на вищезазначених ринках до економічного обґрунтованого рівня.

 

АМКУ, штраф, санкції, конкуренція, ринок

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.