ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 09.01


Полтавську фітосанітарну лабораторію проатестували експерти ЄС

У рамках проекту Twinning у державній установі "Полтавська обласна фітосанітарна лабораторія" працювала чергова місія ЄС, сказано у повідомленні прес-служби Держпродспоживслужби.

Європейські експерти проаналізували відповідність Полтавської обласної фітосанітарної лабораторії вимогам ISO. Комісія працювала у складі докторів хімічних наук Вадима Барткевича та Івети Пугаєвої з Латвії щодо виконання діяльності 3.3 "Підготовка стратегії і плану дій з чіткими реалістичними рекомендаціями щодо модернізації та акредитації лабораторій щодо стандартів ІSО 17025 для міжнародної акредитації лабораторії в Одесі та національної акредитації лабораторій в Житомирі, Ужгороді, Тернополі та Полтаві".

 

Експерти відвідали відділ аналітики пестицидів та агрохімікатів Полтавської обласної фітосанітарної лабораторії.

Також було проведено аналіз та оцінку стану готовності до акредитації Національним агентством з акредитації України. Від беніфіціара в роботі брали участь завідувач відділу аналітики пестицидів та агрохімікатів Юлія Коломієць, головний спеціаліст відділу Оксана Ситник та інші.

На основі проведеної аналітичної роботи та отриманих результатів зроблені висновки та надані рекомендації щодо акредитації лабораторії за стандартами ДСТУ ISO/IEC 17025:2002, зокрема, щодо змін в організаційних структурах, перегляду посібників та керівництв, таких як система управління, керування документацією, аналіз запитів, пропозицій та контрактів, укладання підрядів та субпідрядних угод на проведення випробування, придбання послуг та ресурсів, обслуговування замовників, розгляд скарг, внутрішні аудити.

Експерти розглянули та надали Полтавській обласній фітосанітарній лабораторії поради стосовно технічних вимог відносно:

  • а) персоналу відділу;
  • б) приміщень та впливу на довкілля;
  • в) методів випробування;
  • г) устаткування;
  • д) еталонів та зразків речовин;
  • е) відбору зразків та поводження з випробувальними виробами (об’єктами);
  • ж) забезпечення якості результатів випробувань;
  • з) звітування про результати діяльності структурного підрозділу, тощо.

Також була розроблена Анкета для українських регіональних фітосанітарних лабораторій для самооцінки готовності до акредитації відповідно до стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025.

 

аудит, перевірка, ЄС, Полтавська фітосанітарна лабораторія

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.