ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 24.03


Полтавську міськраду "поставили на паузу"

Нова більшість міськради з 22 голосами не прийшла на сесію міськради. Однак проблема цієї більшості не тільки у мінімальній кількості голосів для прийняття рішень, але й у відсутності явного лідера.

 

Сьогоднішня провальна спроба провести сесію Полтавської міськради — лише верхівка айсберга. Є підводна частина, яка, можливо, для більшості мешканців громади є неочевидною.

24 березня на засідання сесії зареєструвалося лише 15 депутатів, ще троє взяли участь в режимі відеоконференції. Це і є на сьогодні меншість, пише «Полтавщина».

Нову більшість склали 9 депутатів від «Слуги народу», 6 з «Рідного міста», від «Свободи», 2 від «Партії простих людей» (Артеменко, Денисенко), 2 обрані від «ОПЗЖ» (Момонт, Годяк). Всього — 22 депутати. Це мінімально можлива більшість.

Звичайно, не буде великою складністю зібрати цих депутатів в залі для таємного голосування за зняття з посади секретаря Андрія Карпова від «Європейської Солідарності», який виконує обов’язки Полтавського міського голови, та за призначення кандидатури від партії «Слуга народу». Бо саме такий сценарій бачить центральне керівництво пропрезидентської партії.

Однак, на цьому моменті уся до цього рівна математика сиплеться від непередбачуваного людського елемента в рівнянні — нова більшість не має свого узгодженого кандидата. Якщо він з’явиться, то в теорії нова більшість переформатує під себе весь виконавчий комітет: залишаться без посад нинішні заступники міського голови, окремі керівники департаментів, управлінь та комунальних підприємств. Але, повторимо, без узгодженого лідера це тільки плани.

Інший момент. Протягом приблизно місяця буде важко народжуватись новий та зелений (у багатьох сенсах цього слова) тимчасовий мер Полтави. І не факт, що ці пологи будуть вдалими. Якщо у переформатованої більшості як у відомій пісні не буде «ловитися крокодил та рости кокос», то Полтава знову зайде на чергове коло розмов про запровадження військової адміністрації.

Тому запропонуємо полтавцям, яким цікаво слідкувати за політичними процесами у міськраді, поки запастися великою кількістю попкорну і зайняти місця у перших рядах. Екшн буде… ось окремі публічні позиції сторін.

Депутат фракції «За Майбутнє» Ігор Еренбург назвав дії депутатів-відказників «дном»:

— Знаєте, поринаючи в «політику» майже три роки тому я прекрасно розумів, що омут цей практично не має дна. Втім, видається, дно ви сьогодні, «колеги», остаточно вже пробили. Звичайно, можна довго говорити про те, що на сьогоднішній сесії ми мали виділити 25 мільйонів гривень на різнопланові потреби військових, забезпечити полтавських лікарів та вчителів компенсацією вартості обов‘язкового профогляду вартістю в 5 мільйонів гривень, розблокувати процес ремонту доріг у громаді, але… Очевидно, що сьогодні громада бачить ситуацію в міській раді у форматі жаби та гадюки. Прекрасно розумію, що без політичних інтересів навіть місцева влада функціонувати не може, втім коли ці інтереси й цілі досягаються шляхом блокування сакральних для громади питань — це дно.

Секретар Андрій Карпов коротко поєднав «Слугу народу» з «ОПЗЖ»:

— Нарешті. В Полтаві тепер, як і у Верховній раді, Слуги злилися разом в екстазі з «ОПЗЖ», тільки не в коаліції, а в опозиції.

Юрій Бражник зі «Слуги народу» так пояснив дії фракції:

— Вони хочуть законсервувати ситуацію, прикриваючись популістськими гаслами, і далі нічого не змінювати в місті, а протягувати всі ті ж рішення, які були вигідні засудженому за корупцію голові. Зокрема, і ті рішення, до яких був і є інтерес у правоохоронців. Принципова позиція фракції «Слуга Народу» — всі, хто допомагав раніше грабувати Полтаву та полтавців, не повинні й далі мати можливість це робити. Ми за повне перезавантаження міської влади в Полтаві. Тільки після цього можна розраховувати на те, що міська влада буде працювати в інтересах громади, а не для реалізації корупційних схем.

Тим часом секретар Полтавської міської ради Андрій Карпов уже скликав позачергову двадцять шосту сесію на понеділок, 27 березня. 

сесія, влада, міськрада, політикум, війна

За темою:

  • У Полтаві вирішили провести позачергову сесію міськради
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.