ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:00 20.01


Полтавську суддю можуть притягнути до відповідальності за звільнення кіберзлочинця

Вища рада правосуддя за скаргою прокуратури Полтавської області відкрила дисциплінарну справу щодо судді Октябрського райсуду Лариси Кулешової.

Нагадаємо, суддя не дала дозволу на тимчасовий арешт підозрюваного в кіберзлочинах Геннадія Капканова. У результаті розшукуваний в 30-ти країнах світу хакер зник.

Як повідомляють на сайті Вищої ради правосуддя, рішення про відкриття дисциплінарної справи ухвалила Друга Дисциплінарна палата під час засідання 17-го січня.

У прес-службі прокуратури розповіли, що дійсно направляли скаргу щодо судді Октябрського райсуду ще 16-го грудня 2016 року, до Вищої ради юстиції, яка на той час ухвалювала рішення про дисциплінарну відповідальність суддів. Про це пише видання Зміст.

 У документі прокуратура вказувала на істотне порушення суддею норм процесуального права при винесенні 1.12.2016 року ухвали про відмову в задоволенні клопотання Генеральної прокуратури України щодо застосування до одного з учасників міжнародної злочинної організації тимчасового арешту

– заявили у прес-службі прокуратури.

Нагадаємо, 33-річного полтавця Геннадія Капканова затримали працівники спецпідрозділу "КОРД" та кіберполіція 30 листопада 2016 року за підозрою в організації угрупування Avalanche, яке розповсюджувало шкідливі комп’ютерні програми для крадіжки паролів та даних кредитних карт. Хакери контролювали понад півмільйона комп’ютерів у 180 країнах світу.

Натомість суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Кулешова відмовилася давати дозвіл на тимчасовий арешт підозрюваного.

Під час ухвалення такого рішення служителька Феміди керувалась тим, що Капканов – українець, а за законодавством за такі злочини громадян України не видають іншим країнам. Скориставшись можливістю, кіберзлочинець утік, його розшукують і понині.

Нагадаємо, що повідомили про вчинок полтавської судді у своїй статті кореспонденти однієї з найвпливовіших газет світу The New York Times.

До речі, Лариса Кулешова нещодавно отримала від влади міста однокімнатну службову квартиру.

Геннадій Капканов, правосуддя, Лариса Кулешова

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.