ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 06.07


Полтаву відвідала міністр освіти Лілія Гриневич

 Лілія Гриневич у Полтаві на зустрічі з педагогами пообіцяла: на 60% зростуть зарплати для трьох найменш оплачуваних педагогічних спеціальностей.

Під час зустрічі з педагогами в суботу, 6 липня, вона розповіла про проблему щодо закриття дошкільних дитзакладів.

Наразі у дитсадках немає кому працювати. Виховатильок переводять на 0,9 ставки і вони не отримують тих доплат, які отримують вчителі.

Тому профільне міністерство готує реформу оплати праці педпрацівників, що дозволить збільшити зарплату вихователям в дошкільних закладах; молодим вчителям та майстрам виробничого навчання.

Таким чином  можна втримати молодого вчителя у школі, – пояснила Лілія Гриневич.

Ця освітня реформа складна, адже потребує інвестицій —  до 20 мільярдів гривень. 

Під час робочого візиту міністр освіти України Лілія Гриневич відвідала Розсошенську гімназію в Щербанвській ОТГ, та Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г. Боровенського. В обох закладах вона оглянула навчальні кабінети, матеріально-технічну базу, лабораторії й сучасне обладнання.

В області прикладом впровадження реформи «Нова українська школа» є Розсошенська гімназія. У закладі – 761 учень. За концепцією «Нової української школи» в гімназії оснастили 5 перших класів.

На базі Решетилівського професійного аграрного ліцею Лілія Гриневич поспілкувалася з головами ОТГ, викладачами та майстрами професійно-технічних училищ.

Очільниця Міністерства освіти і науки оглянула виробничу базу професійного ліцею в Решетилівці. Ліцей готує кухарів-кондитерів, пекарів, лаборантів ХБА, електрозварників, слюсарів, трактористів-машиністів. Лілія Гриневич зауважила, що нині однією з проблем професійної освіти є застаріле обладнання. Зношеність його становить 60%.

Вона повідомила, що Кабінет Міністрів запроваджує новий проект з Європейським Союзом. Така співпраця спрямована на ще більшу модернізацію системи сучасної освіти та якісну підготовку спеціалістів.

ЄС надає Україні 58 млн євро на розвиток професійної освіти. Ми вже підписали угоду. Зазначені кошти будуть використані на модернізацію інфраструктури, закупівлю обладнання, створення центрів досконалості, а також зміну змісту навчання майстрів та вчителів, розробку нових освітніх стандартів. До цього проекту потрібно ставитися відповідально. Він розрахований на 4 роки. І важливо, щоб він не зупинився

– наголосила Лілія Гриневич.

Також говорили про створення навчально-виробничих центрів. Це дасть змогу залучити роботодавців та їхню базу до підготовки робітничих кадрів. На Полтавщині 5 таких виробничо-освітніх кластерів.

 

 

освіта, реформа, міністр Лілія Гриневич

За темою:

  • Студенти медуніверситету провели в Полтаві акцію "Інтернатура без примусу"
  • У дисертації ректора "Полтавської політехніки" виявили плагіат
  • Три заклади профтехосвіти області отримають 32 мільйони на майстерні
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.