ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:15 08.07


Понад 1,5 мільйони гривень може отримати бабуся загиблого Левченка

У 1,5 мільйони гривень експерти оцінили моральну шкоду, яку отримала бабуся загиблого велосипедиста Артема Левченка. Цю суму може через ухвалу суду сплатити обвинувачена водійка Наталія Саєнко.

  Поки у суді чекають на висновки Харківського інституту експертиз щодо інших родичів хлопця.

Двоє із п’яти потерпілих у справі відмовилися від досліджень.

Майже рік тому Октябрський райсуд Полтави призначив судово-психологічну експертизу потерпілим у справі аварії. Їх п’ятеро – батьки загиблого велосипедиста, дві бабусі та тітка.

Це дослідження визначає міру моральної шкоди.

"Було заявлено, як для простої людини, великі суми – по 100 мільйонів від кожного потерпілого, але неможливо виміряти у грошах життя дитини", – розповідає адвокат потерпілих Дмитро Семеха.

У суді зачитали висновки однієї з експертиз – щодо бабусі загиблого Артема Левченка.

"У Чазової Вікторії Арвидівни є зміни в емоційному стані, індивідуально-психологічних проявах, що перешкоджають активному соціальному функціонуванню її як особистості. Можливий орієнтовний розмір грошової компенсації за завдані страждання, моральну шкоду Чазовій Вікторії Арвидівні може складати 324 розміри мінімальної заробітної плати в Україні, ухваленої на момент винесення відповідного рішення суду", – зачитав висновок експертизи суддя Октябрського райсуду Полтави Анатолій Савченко.

Психодіагностичне обстеження вже пройшла і мати загиблого. Та висновків поки немає.

"Судово-психологічна експертиза щодо потерпілої Левченко Наталії Михайлівни буде завершена орієнтовно у червні-липні 2020 року", – повідомив суддя Октябрського райсуду Полтави.

Дослідження має пройти ще й тітка Артема. А його тато та друга бабуся від експертизи відмовилися.

"Мати Наталії дуже похилого віку. Вона погано себе почуває, постійний тиск. Поганий стан здоров’я. Тому ні про яку експертизу зараз мова не йде. Олег ухвалив таку позицію і рішення, не бажає, щоб з ним проводили якісь досліди. Він каже: хай на розсуд суду", – розповів адвокат потерпілих Дмитро Семеха.

Захист обвинуваченої водійки просить суд допитати експерта, який проводить судово-психологічні дослідження.

Висновок на 44 аркушах. З них 43 – це опис тих матеріалів експертом, покази учасників. І лише один аркуш – обґрунтування цієї суми.

Експерт навіть не пише, чи враховується порушення правил дорожнього руху з боку потерпілого, чи впливає це на розмір визначення моральної шкоди, – повідомив адвокат Наталії Саєнко Олег Губа.

Справу у суді розглядають рік – із липня 2019. Вже допитали приблизно 40 свідків та обвинувачену. Дослідили усі матеріали – це п’ять томів.

Наступне засідання у справі відбудеться вже у вересні.

Нагадаємо, 6 листопада 2018 на пішохідному переході водійка Наталія Саєнко за кермом позашляховика зіштовхнулася з неповнолітнім велосипедистом.

У січні 2019 року, після двох місяців коми, Артем Левченко помер.

Водійку обвинувачують у порушенні правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого, повідомляє Суспільне. Полтава.

суд, загибель велосипедиста, Артем Левченко, Наталія Саєнко

За темою:

  • ДБР Полтави: 15 років в’язниці отримав ексдільничний в окупаційній поліції
  • На Полтавщині браконьєра судитимуть за вилов риби на пів мільйона гривень
  • Вища рада правосуддя відкрила справи проти голови Ленінського райсуду Полтави
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.