ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 07.06


Понад 50 тисяч домогосподарств Полтави мають лічильники води

Наразі 77 відсотків домогосподарств Полтави - це понад 50 тисяч квартир та будинків - розраховуються за гарячу воду за показниками індивідуальних лічильників.

 

За словами фахівців "Полтаватеплоенерго", на сьогодні 51 тисяча домогосподарств обласного центру розраховуються за послугу з централізованого постачання гарячої води за показниками індивідуальних приладів обліку. Це 77% загальної кількості споживачів підприємства, котрі користуються послугами гарячого водопостачання, повідомляє прес-служба підприємства.

На підприємстві говорять, що водоміри холодної і гарячої води встановлюються разом. Вони мають однакові міжповірочні інтервали і повіряються одночасно — раз на чотири роки. Сама ж повірка, наголошують на підприємстві, ніколи безкоштовною не була. Просто до 31 грудня минулого року її вартість входила до структури тарифу на гарячу воду і не потребувала додаткових витрат від споживача. Із зазначеної дати повірку лічильників гарячої води споживачі мають виконувати власним коштом.

До 1 травня минулого року повірку квартирних лічильників гарячої води виконував "Полтававодоканал". Потім за результатами проведеної процедури закупівлі на "Prozorro" повірку лічильників гарячої води почало виконувати і ТОВ "Еталон-АСП" (одночасно з повіркою лічильників холодної води).

"Полтававодоканал" за 349,06 грн демонтує, повірить, поставить на місце та опломбує лічильники гарячої та холодної води одночасно. А "Еталон-АСП" повіряє ті ж прилади обліку води без демонтажу на місці встановлення за 300 грн.

Також споживачі можуть зменшити витрати на проходження повірки: власними силами зняти лічильники та доставити їх до метрологічної лабораторії "Полтававодоканалу" або "Полтаватеплоенерго", завчасно замовивши розпломбування та опломбування лічильників у "Полтававодоканалу" (ця послуга безкоштовна).

Після цього слід надати документи, що підтверджують проходження повірки, до абонентської служби "Полтаватеплоенерго". Вартість одночасної повірки двох приладів метрологічними лабораторіями за умови доставки власними силами: у "Полтававодоканалі" (вул. Спаська, 9) — 106,62 грн, у "Полтаватеплоенерго" (вул. 23 Вересня, 15) — 95,88 грн.

Незалежно від того, хто виконує роботи з повірки лічильників, кінцевий результат — свідоцтво про проходження державної повірки, видане ДП "Полтавастандартметрологія".

Стосовно ж повірки квартирних лічильників теплової енергії, її проведення відбувається інакше. У міжопалювальний період підприємство заздалегідь письмово повідомляє кожного споживача про необхідність проведення періодичної повірки квартирних теплових лічильників.

Повірку та ремонт квартирних лічильників теплової енергії споживачі виконують власними силами, замовивши розпломбування та опломбування у фахівців "Полтаватеплоенерго" за адресою: вул. Духова, 5. Підприємство рекомендує виконувати повірку квартирних лічильників тепла в метрологічній лабораторії заводу-виробника або його офіційних представників.

Будинкові лічильники теплової енергії у більшості випадків перебувають на балансі "Полтаватеплоенерго", а, отже, їх обслуговування, ремонт і повірка відбуваються за рахунок коштів підприємства.

лічильники, вода, Полтаватеплоенерго, водомір, Полтававодоканал, повірка

За темою:

  • Рахунки за воду і тепло розподілятимуть по-новому
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.