ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:30 07.02


Понад 7500 працівників Полтавського ГЗК не отримали зарплату через скандальне рішення суду

Офіційна позиція ПрАТ "Полтавський ГЗК" щодо блокування банківських рахунків підприємства.

 

ПрАТ "Полтавський ГЗК", який є одним із підприємств компанії Ferrexpo, повідомляє, що відповідно до ухвали Шевченківського районного суду міста Києва на всі банківські рахунки підприємства було накладено арешт і зупинено всі видаткові операції з грошовими коштами за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів та інших податкових платежів до державного бюджету. Суд ухвалив це рішення за клопотанням представників Офісу Генерального прокурора України в рамках розслідування щодо нібито ухилення компанією від сплати рентних платежів.

На підприємстві вважають, що блокування коштів на всіх банківських рахунках компанії є проявом надмірного тиску. Адже частиною 2 статті 173 Кримінального процесуального кодексу України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна суд повинен враховувати наслідки арешту майна для третіх осіб, якими в розумінні закону є також працівники підприємства.

Накладення арешту на всі банківські рахунки ПрАТ "Полтавський ГЗК" ставить під загрозу виплату заробітної плати понад 7500 співробітникам компанії та підрядних організацій, які такою ухвалою суду позбавлені єдиного джерела існування в даний час - заробітної плати. Виплату зарплати було заплановано на 7 лютого 2023 року.

Крім того, 7 лютого 2023 року ПрАТ "Полтавський ГЗК" планувало здійснити додаткову виплату всім співробітникам підприємства задля підтримки працівників та їхніх сімей. Дане рішення було прийнято Правлінням комбінату, незважаючи на значні труднощі, із якими стикнулося підприємство через повномасштабну російську агресію, блокування нею чорноморської портової інфраструктури та обстріли енергетичних об’єктів.

Також частиною 4 статті 173 Кримінального процесуального кодексу України визначено, що у разі задоволення клопотання суд зобов’язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

Наразі ПрАТ "Полтавський ГЗК" вживає всіх необхідних заходів для того, щоб в судовому порядку розблокувати банківські рахунки компанії, які використовуються для виплати заробітної плати співробітникам та виконання договірних зобов’язань перед постачальниками товарно-матеріальних цінностей та послуг, критичних для здійснення виробничої діяльності підприємства.

скандал, бізнес, ГЗК, Горішні Плавні, суд

За темою:

  • Українська компанія Parimatch почала збір підписів
  • Суд залишив скандального Корнєєва під вартою
  • У Полтаві виявили хвору на сказ лисицю
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.