ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:57 06.08


Понад 90 бюджетних мільйонів витратять на реконструкцію площі біля ОДА

Перед Полтавською ОДА облаштують Територію Майдану. Цей проект, за словами організаторів, має на меті увіковічнити пам’ять Героїв Небесної сотні. Для його реалізації провели конкурс на облаштування території.

Перемогу у конкурсі здобула полтавська урбан-платформа Citylab. Попри численні суперечки та спроби зриву реалізації проекту, позиція очільника Полтавської ОДА Валерія Головка рішуча — приступити до роботи.

Після конкурсу фахівці Citylab внесли до проекту, з яким перемогли, певні корективи. Врахували зауваження. Для цього провели опитування громадськості. Про доопрацьований проект, який реалізовуватиметься вже найближчим часом розповів Дмитро Козиренко — один із його співавторів.  

— Перший варіант був у вигляді штучного струмка. І ми не враховували будівлю ЦНАПу, яка зараз будуватиметься. А це вплинуло на розробку проекту.  Ми замінили ідею струмка на подібний піший шлях. Там як і раніше є ключові події Революції Гідності. Цей шлях проходить крізь пагорби штучного рельєфу. Головне ідейне наповнення цього меморіалу — це барельєфи на бетонних стінках. Вони у художній формі передають різні події Революції Гідності у хронологічному порядку. Та розповідають глядачу про перебіг подій революції. Самі барельєфи зараз розробляються художниками, ми розглядаємо кілька можливих концепцій.

Ми залишили зону відкритої площі для зібрань. Там замінимо покриття. Вона залишається в тих самих розмірах, що і зараз. Додали пішохідний фонтан та паркову комфортну зону. Там встановлять лавки, амфітеатр. Територія Майдану закінчується дитячим майданчиком. Тому що у нашому розумінні, якщо після реконструкції тут не з’являться діти, то це все — дарма. Вона знаходитиметься перед магазином "Динамо", — сказав Дмитро.

Реалізація проекту коштуватиме дорого — у районі 90 мільйонів гривень.

Планується облаштування велосипедних доріжок уздовж вулиць Сінної і Соборності, а біля нового ЦНАПу — станції для зарядки електромобілів.

На вартість нашого проекту впливає і встановлення фонтанів. Вони вмонтовані у тротуар. Цей проект повинен стати еталоном благоустрою міста. А такі проекти коштують досить дорого

 — зазначив Дмитро Козиренко.

проект, влада, гроші, ОДА, Майдан, пам'ять, скандал

За темою:

  • На Полтавщині стартує пілотний проект щодо державних гарантій у медицині
  • Кременчуцькі переможці "Громадського бюджету" отримали кошти
  • Полтавська студентка перемогла у конкурсі архітекторів і вирушить до Італії
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.