ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 19.06


Ізраїльський посол звернувся до Шамоти з приводу забудови "на кістках"

На ім’я секретаря Полтавської міськради надійшов лист від посла Ізраїлю в Україні Йоеля Ліона, в якому він просить не забудовувати територію колишніх арсткладів, де в період окупації масово знищували євреїв.

У Полтавській міській раді повідомили, що відповідь на цей лист з’явиться після його офіційного перекладу. Втім, секретар міськради вже зараз висловив свою позицію з цього приводу через видання Полтавщина.

"Ми готові, щоби певний орган указав нам: де можна і де не можна будувати. Однак усі повинні розуміти, що у центрі міста не буде амброзії та сміття. Міська влада, і управління земельних ресурсів зокрема, готові до діалогу. Але потрібно пам’ятати, що цей процес повинен бути двостороннім. Сторони повинні рухатись до компромісного рішення, а не так, щоб одна сторона сказала "ні" і не запропонувала нічого конструктивного", — заявив Олександр Шамота.

Землі колишніх артскладів, на території яких під час Другої світової війни були масові розстріли, хочуть віддати на аукціон для подальшого будівництва нового мікрорайону.

За даними архіву СБУ, на згаданих ділянках в період окупації Полтави солдатами нацистської Німеччини у період з вересня 1941 по вересень 1943 років відбулися катування, знищення мирного населення, військовополонених, масові розстріли десятків тисяч людей. Ці вбивства були скоєні на ділянці по вулиці Пушкарівській, поблизу "Червоних казарм". Кількість загиблих, за деякими даними, сягає 15 тисяч осіб.

Частина полтавців проти будівництва на цій території. Вони вимагають спочатку провести експертизу, знайти місця захоронення, а вже потім давати землю підприємцю в оренду під будівництво. У міській владі впевнені, що спочатку необхідно провести аукціон, а в разі якщо рештки знайдуться, зупинити роботи, й провести всі відповідні процедури.

Наразі міська влада взяла паузу в оголошенні земельних аукціонів, доки не знайдеться компромісне рішення.

війна, пам'ять, історія, артсклади, забудова, аукціон, влада

За темою:

  • У Полтаві вшанували пам’ять жертв Бабиного Яру
  • У Полтаві презентували поему, присвячену кіборгу Денису Синюку
  • У Полтаві перейменували ще три вулиці
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.