ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 04.12


Полтавці провели безкоштовне експрес-тестування на виявлення ВІЛ

З нагоди Всесвітнього дня боротьби із ВІЛ/СНІДом у Полтаві провели безкоштовне експрес-тестування на виявлення цієї інфекції. Полтавці і гості міста мали можливість всього за 15 хвилин дізнатися результат.

Які симптоми має ВІЛ-інфекція та які існують методи профілактики

Люди із ВІЛ-інфекцією мають рівні права та можливості у суспільстві, — зазначила керівниця відділу благодійної організації «Світло Надії» Іванна Данилишина.

«За статистикою кожна друга ВІЛ-інфікована людина не знає про свій статус, тому дуже важливо для того, щоб вчасно зреагувати на ВІЛ-інфекцію, для того, щоб звернутися вчасно за допомогою та знати про свій ВІЛ-статус», — додала вона.

У Полтаві до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом провели безкоштовне експрес-тестування на виявлення ВІЛ. На сьогодні понад 3000 осіб в Полтавській області мають ВІЛ-позитивний статус.

ВІЛ-інфекція довго може бути безсимптомною, і тому важливо здавати аналізи хоча б раз у пів року.

Симптоми хвороби можуть бути схожі на звичайні застудні захворювання. Не менш важливою є безсимптомна перша стадія, коли інфекція може розвиватися, але людина не має жодних симптомів і не усвідомлює своє захворювання.

Передача ВІЛ-інфекції можлива через статевий та парентеральний шляхи та від матері до дитини.

Полтавський психолог Тарас Нестеренко зазначає, що люди більше бояться не самої хвороби, а стигматизації, яку може викликати ця інфекція в суспільстві.

Він наголошує на необхідності зміни у вихованні громадян, акцентуючи на тому, що ВІЛ-інфекція не є вироком.

Багато людей сплутують ВІЛ та СНІД, оскільки ВІЛ – це не те ж саме, що СНІД.

ВІЛ - це інфекція, але не обов’язково захворювання, і вірна терапія дозволяє людині жити повноцінним життям і навіть народжувати здорову дитину. Однак багато людей не знають про це та бояться виявлення свого статусу.

Під час кампанії представники "Світла надії" не лише проводили тестування серед полтавців, але й розповсюджували інформаційні листівки та надавали засоби контрацепції як засіб захисту від цієї інфекції.

здоров'я, тестування ВІЛ

За темою:

  • Все що потрібно знати про вакуумно-роликовий масаж
  • Дивовижна сила природи: "Рослина Карпат" запрошує до співпраці
  • Психологічної допомоги потребують тисячі жителів області
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.