ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:01 08.02


Працевлаштовані бійці, які повернулися з війни, можуть навчатися безкоштовно

Демобілізовані військовослужбовці, які мають основне місце роботи, можуть пройти безкоштовні курси навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації строком до року.

Бійці, які повернулися з війни і вже мають офіційне працевлаштування, можуть безкоштовно навчатися або підвищити кваліфікацію у професійно-технічних навчальних закладах, автошколах ТСОУ, навчально-курсових комбінатах, курсах водіїв тощо з терміном навчання до 12 місяців за рахунок коштів управління праці та соціального захисту населення.

Для реалізації зазначених можливостей необхідно звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем проживання, які укладатимуть відповідні договори з навчальними закладами про спрямування та освоєння у 2016 році коштів на навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації демобілізованих учасників антитерористичної операції за рахунок бюджетних коштів.

Якщо АТОвцю для виконання його роботи потрібні курси навчання, перенавчання чи підвищення кваліфікації, йому сприяють у отриманні професійної адаптації у відповідних закладах. Доцільність навчання працівника визначає керівництво установи чи підприємства. На ці потреби в 2016 році з бюджету виділено 201 108 гривень. У середньому на профадаптацію одної особи закладена сума в розмірі 6045 гривень,

- коментують у департаменті праці та соцзахисту населення Полтавської області.

Управління праці та соцзахисту в кожній області надає програму професійної адаптації АТОвцям. На неї виділяються кошти з держбюджету. Програма розповсюджується тільки на працевлаштованих учасників АТО. У рамках профадаптації можна пройти курси або платне навчання тривалістю до року, щоб набути чи покращити знання, отримати права тощо. Я обрав вивчення англійської. Звернувся до школи вивчення іноземних мов "Лінгваленд", вона має всі сертифікати. Вартість 10-місячних курсів складає 3100 гривень. Зв'язав школу й управління, вони уклали договір на надання послуг. Гроші на мою профадаптацію вже перераховані з Києва в управління соцзахисту. Невдовзі управління заплатить їх "Лінгваленду" і я почну курси вивчення англійської,

- говорить головний спеціаліст сектору Державної служби у справах ветеранів і учасників АТО в Полтавській області Олександр Алієв.

З переліком навчальних закладів, які мають відповідні державні ліцензії на професійно-технічне навчання, а також навчальних закладів, які проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів на території Полтавської області, АТОвці можуть ознайомитися в райміськуправліннях праці та соціального захисту населення, у департаменті праці та соціального захисту облдержадміністрації або на її сайті.

Сергій НАГОРНИЙ

курси, АТО, бійці, навчання, демобілізація

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.