ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:15 02.03


Прадід президента Австрії народився під Полтавою

Під час недавнього візиту до Відня Петро Порошенко привіз своєму австрійському колезі — Александрові ван дер Беллену — цікавий документ. У ньому зазначено, що прадід очільника Австрії народився під Полтавою.

Як пише газета "Експрес", українського прадіда Александра ван дер Беллена звали Максиміліан Георг Рейман. Народився він 20 березня 1826 року в Полтавській губернії, що тоді була частиною Російської імперії.  

Його донька з'явилась на світ уже в Пскові. Коли виросла, познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, що був старший на вісім років. Після їхнього одруження й взяла прізвище ван дер Баллен.

Згодом народився батько президента Австрії. Після одруження він переїхав до Естонії, де вивчав право у Тартуському університету. Коли ж ця балтійська країна опинилась у складі СРСР, сім'я перебралась до Німеччини. Жила в таборі для біженців, а потім переїхали до Відня. Там у 1944 році й з'явився на світ майбутній президент. 

Раніше я знав лише про родинне коріння в Росії та Естонії, а тепер я, видно, також трошки українець

 — сказав президент Австрії.  

 

74-річний президент Австрії уже дев'ять років очолює партію зелених, має диплом магістра економіки Інсбруцького університету та звання професора. Президентом Беллен став наприкінці 2016 року.   

Цікаво, що понад півстоліття Александр ван дер Беллен був у шлюбі. Він — батько двох дітей. Три роки тому президент одружився вдруге. До речі, друзі часто називають його Саша.
 

земляк, прадід, президент Австрії

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.