ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:45 18.12


Правоохоронців-убивць суд звільнив від покарання

Правоохоронців, які у Крюківському райвідділі міліції Кременчука вбили 25-річного чоловіка, визнали винними у перевищенні повноважень, але звільнили від покарання.

17 грудня 2018 року була поставлена крапка у резонансній справі за фактом смерті 25-річного кременчужанина Євгена Букрєєва 11 років тому - 19 травня 2007 року у стінах тодішнього Крюківського райвідділу міліції.

Обвинуваченими у справі були правоохоронці Артем Кишлян й Сергій Чуб, адже судмедексперт вказав, що смерть Євгена Букрєєва настала протягом короткого проміжку часу з моменту отримання тілесних ушкоджень. Вказаний відрізок часу співпадав із перебуванням потерпілого в одному кабінеті з обвинуваченими.

Цю справу розглядали різні суди і різні судді. І якщо Кишлян знаходився під підпискою про невиїзд із грудня 2010 року, то Чуба затримували за допомогою журналістів, які побачили його в місті і викликали міліцію. До цього пана Чуба було оголошено у розшук, оскільки останній ухилявся від відбування покарання у вигляді 9 років позбавлення волі, яке 5 листопада 2011 року йому призначив Крюківський райсуд.

Суддя Мурашова не змогла розглянути та винести кінцеве рішення через те, що термін її суддівських повноважень сплив. Згодом майже всі судді Крюківського райсуду взяли самовідводи.

Тоді кримінальну справу по факту смерті кременчужанина Євгена Букрєєва у стінах Крюківського райвідділу міліції почали розглядати в Кременчуцькому райсуді після того, як суддівський корпус Крюківського суду фактично виявився неспроможним винести вирок/рішення.

Суддя Юрій Степаненко 1 вересня 2017 року офіційно розпочав наново розгляд кримінальної справи за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу, що призвело до смерті 25-річного кременчужанина Євгена Букрєєва 19 травня 2007 року у стінах тодішнього Крюківського райвідділу міліції.

Однак на судове засідання прибули лише потерпілі, їх представники та адвокат підсудного Сергія Чуба, який нині перебуває під вартою.

На засіданні також був відсутній й інший обвинувачений по справі, екс-міліціонер Крюківського райвідділу – нинішній працівник поліції Артем Кишлян.

Не було на суді й прокурорів Кременчуцької місцевої прокуратури.

Як повідомив Кременчуцькій газеті один із присутніх на судовому засіданні, причини такої масової неявки до суду – не відомі.

За таких обставин судді Кременчуцького райсуду не залишалось нічого, крім як перенести слухання матеріалів кримінальної справи на 19 жовтня.

Згодом суддя Степаненко пішов на відпочинок і справа потрапила до судді Світлани Клименко.

У неї слухання також затягувалися. Тоді активісти заявили, що це робиться, аби згодом обвинувачені були звільнені від відбування покарання на підставі ст. 49 Кримінального кодексу України у зв’язку з закінченням строків давності.

17 грудня 2018 року відбувся розгляд резонансної кримінальної справи про обвинуваченню колишніх службових осіб органу державної влади за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями).

Вироком Кременчуцького районного суду Полтавської області усіх обвинувачених визнано винними за ч. 2 ст. 365 КК України та призначено наступне покарання:

 - Чубу – у виді позбавлення волі на строк 5 (п’ять) років без позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади та без застосування ст. 54 КК України;
 - Кишляну - у виді позбавлення волі на строк 5 (п’ять) років без позбавлення права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади на 3 (три) роки.

На підставі ст. 54 КК України Кмшляна позбавлено звання капітана поліції.

У відповідності до ч. 5 ст. 74 України Чуба та Кишляна звільнили від відбування покарання на підставі ст. 49 КК України у зв’язку із закінченням строків давності.

суд, поліція, покарання, Кременчук, закон

За темою:

  • Суд визнав незаконність тимчасової споруди біля ЦУМу
  • Суд призначив сто годин громадських робіт для неповнолітньої, яка побила подругу
  • Суд призначив перше засідання у справі Саєнко
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.