ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:15 03.01


Правоохоронців звинуватили у втручанні в діяльність райсуду

Про факт утручання в судочинство з боку посадових осіб управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Нацполіції повідомила Світлана Косик із Машівського районного суду.

Заяву внесли до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність Вищої ради правосуддя за №7447/0/8-17, пише видання Закон і бізнес.

Так, Косик повідомила, що до суду надійшов запит від управління захисту економіки в Полтавській області ДЗЕ НП, в якому посадовці попросили надати в найкоротший термін інформацію та копії документів відносно судді у відставці Ірини Хомінець: її особову справу, табелі обліку її робочого часу, інформацію про контроль подання нею декларацій за 2015, 2016 та 2017 роки тощо.

За словами служителя Феміди, у відповідь на запит було роз’яснено, що підстав у наданні такої інформації немає і що органи державної влади мають діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами.

Крім того, вона пояснила, що витребувана інформація має здійснюватися в суворій відповідності до порядку, визначеного Кримінально-процесуальним кодексом та Кодексом про адміністративні правопорушення.

Пані Косик зазначила, що через деякий час до них направили через канцелярію суду повторний запит щодо надання інформації стосовно Хомінець, посилаючись уже на те, що 23 листопада до ЖЕО ГНПУ в Полтавській області зареєстровано адміністративне правопорушення за ч. 2 ст.172-6 (порушення вимог фінансового контролю) КУпАП.

За її словами, посадовцям знову пояснили, що обраний спосіб отримання інформації визначених у запиті правових підстав, свідчить про проведення перевірки декларації судді у відставці, що не передбачено чинним законодавством та може розцінюватись, як збирання інформації у непередбачений законом спосіб та перебирання на себе повноважень державних органів, уповноважених на здійснення функцій контролю у сфері запобігання та протидії корупції.

З огляду на всі обставини, служитель Феміди просить розглянути ВРП її скаргу та вжити законних заходів.

запит, закон, суд, поліція, Машівка

За темою:

  • Наступне засідання по Кернесу призначили на 5 березня
  • У Полтаві міністр юстиції прокоментував справу Уляни Супрун
  • Вночі Волошину та Явтушенка судили і депортували з Казахстану
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.