16:00 19.08

Представниця Полтавщини стала віцечемпіонкою Європи у веслуванні

Людмила Лузан здобула срібну медаль на чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное, що проходить у рамках Мультиспортивного Євро в Мюнхені.

.Вона є віцечемпіонкою Європи у веслуванні в одиночному каное.

25-річна Лузан підходила до турніру після здобуття двох золотих нагород на чемпіонаті світу-2022. У канадському Галіфаксі українка тріумфувала в змаганнях у каное-одиночках на дистанціях у 500 і 1000 м.

Лузан захищала титул чемпіонки Європи на 500-метрівці, який здобула в Познані минулого року. На польських змаганнях українська веслувальниця також виграла "золото" на 500-метрівці у двійках та посіла друге місце в одиночній 200-метрівці.

Очікувалося, що головними конкурентками Людмили в боротьбі за медалі стануть триразова чемпіонка Європи Віраґ Балла з Угорщини, чемпіонка світу-2021 у двійках Марія Корбера та німкеня Анніка Лоске, що в Галіфаксі виграла "срібло" та "бронзу" світової першості.

В результаті Лузан поступилася першою сходинку іспанці Корбері, яка випередила українку на півтори секунди. Подіум замкнула хорватська веслувальниця Ванеса Тот.

Веслування на байдарках та каное. ЧЄ-2022. Каное-одиночки, 500 м - жінки. Фінал

1. Марія Корбера (Іспанія) 2:03.586
  2. Людмила Лузан (Україна) 2:05.096
  3. Ванеса Тот (Хорватія) 2:06.682
  • Лузан стала шестиразовою медалісткою чемпіонатів Європи. Вдруге в кар'єрі - після змагань у каное-одиночках на дистанції 200 м в Познані - вона здобула на європейській першості саме срібну нагороду.
  • Людмила перевершила свій минулорічний "золотий" результат - 2:07.235 хвилини. У Познані даної позначки вистачило для перемоги в одиночних змаганнях з відривом у понад п'ять секунд від представниці Угорщини Балли.
  • "Срібло" Лузан стало першим для України у веслуванні на цьогорічному Євро. У всіх видах спорту українська збірна сумарно має дев'ять нагород та посідає 17-ту сходинку загального медального заліку.

Усі медалі України на Мультиспортивному Євро-2022

• "золото": Світлана Богуславська, Ярослав Коюда (параакадемічне веслування, мікст, парні двійки), Даниїл Болдирєв (скелелазіння, швидкість)
  • "срібло": Роман Полянський (параакадемічне веслування, одиночки), Олена Старікова (велоспорт, трек, гіт), Людмила Лузан (веслування на каное, каное-одиночки, 500 м)
  • "бронза": Анна Шеремет (параакадемічне веслування, одиночки), Катерина Дудченко, Наталія Довгодько, Дарина Верхогляд та Євгенія Довгодько (академічне веслування, парна четвірка), Олена Старікова (велоспорт, трек, кейрін), Андрій Проценко (легка атлетика, стрибки у висоту)

До закінчення континентальних змагань на Людмилу також очікують фінали змагань у двійках на 200 та 500 метрів, де Лузан виступає в тандемі з Анастасією Четверіковою.

• Субота, 20 серпня. 14:30. Каное-двійки, 500 м. Фінал
  • Неділя, 21 серпня. 12:44. Каное-двійки, 200 м. Фінал